Na řešení české uprchlické krize je potřeba více fondů EU – EURACTIV.com

Na řešení české uprchlické krize je potřeba více fondů EU – EURACTIV.com

Česká republika a dalších osm zemí nejvíce postižených uprchlickou krizí bude žádat o finanční pomoc EU na zajištění efektivního využití stávajících i dodatečných zdrojů EU.

Ministerstvo pro místní rozvoj v tiskové zprávě zveřejněné ve čtvrtek 21. dubna napsalo, že země předloží návrh obsahující 14 opatření do konce dubna. Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartosz (piráti) uvedl, že návrh společně připravily Visegrádská čtyřka, Česká republika, Slovensko, Polsko a Maďarsko a také Bulharsko, Rumunsko a pobaltské státy.

„Společným dopisem ministrů těchto devíti zemí vyzveme Evropskou komisi, aby prodloužila čas na dokončení projektů, tedy umožnila příjemcům uhradit způsobilé výdaje až o rok později, a dále zmírnila dílčí pravidla,“ řekl Bartoš. řekl.

Další požadavek směřuje k rychlému schválení programů v novém programovém období 2021-2027 tak, aby mohly být projekty, které pomáhají uprchlíkům, co nejdříve kompenzovány.

Bartosz řekl, že dopady uprchlické krize na jednotlivé země EU se liší, ale vzájemná solidarita mezi všemi zeměmi je nezbytná pro péči o uprchlíky, podporu rozvoje a zlepšení kvality života občanů v jednotlivých regionech.

Ministr poukázal i na problémy ve stavebnictví, kde chybí některé základní materiály a firmy se potýkají s nedostatkem pracovních sil. Mnoho Ukrajinců odešlo z práce, aby bránili svou vlast.

Česká vláda odhadla náklady na řešení uprchlické vlny z Ukrajiny na 2,2 miliardy eur a část peněz plánuje získat z Evropské unie. Od ruské invaze na Ukrajinu koncem února dorazilo do Česka asi 300 tisíc Ukrajinců a zhruba 186 tisíc z nich je již zaregistrováno.

READ  Indická hotovostní chakravyuha, kalibrovaný ředitel, kterého potřebujeme

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *