Zpoždění v národní licenční soutěži v loterii znamená potenciální výhru 42 milionů liber pro Camelot | Národní loterie

Soutěž o získání 10leté licence na provozování národní loterie byla podruhé odložena, což naznačuje potenciální výhru 42 milionů liber pro současného provozovatele Camelot, který je již pod drobnohledem nad tím, jak velký zisk vytváří.

Komise pro hazardní hry uvedla, že plán rozšířila po „zastoupení“ uchazečů, včetně Camelotu, mediálního podnikatele Richarda Desmondse Northern & Shell, české společnosti Sazca Group a italského Sisalu, který spolupracuje s BT.

Zpoždění znamená, že nová licence začne o šest měsíců později, než bylo plánováno, 1. února 2024, což Camelotu přinese další významné zisky.

Členové parlamentu ve užší komisi pro digitální, kulturní, mediální a sportovní záležitosti (DCMS) zahájili minulý měsíc vyšetřování soutěže o licencování loterií, včetně dohledu regulačního orgánu nad tímto procesem.

Výbor uvedl, že částečně reagoval na kritiku, že množství peněz vybraných na dobré účely nerostlo stejným tempem jako výdělky Camelotu.

Tržby z národní loterie dosáhly za rok do konce března rekordních 8,37 miliardy liber, přičemž drtivá většina peněz se vrátila vítězům nebo byla věnována dobrým důvodům.

Camelot říká, že jeho výdělky jsou asi 1% příjmů z týdenních losování, okamžitých online her a stíracích losů, což naznačuje, že je v souladu s dodatečným ziskem téměř 42 milionů liber před spuštěním nové licence, pokud prodej pokračuje stejným tempem.

Vítěz desetileté licence bude vyhlášen v únoru příštího roku.

Rozumí se, že všichni uchazeči toužili proces oddálit, a to kvůli vyšší než očekávané míře složitosti procesu zpáteční cesty, kdy předkládají návrhy komisi pro hazardní hry, která poté poskytuje připomínky.

Rozumí se, že alespoň jeden z uchazečů požádal o odklad, protože byl ovlivněn mezinárodními cestovními omezeními souvisejícími s Covidem.

Přihlaste se k odběru každodenního e -mailu Business Today

„Naším úkolem je vést nejlepší možnou soutěž – otevřenou a férovou soutěž, která povede k nejlepším výsledkům pro hráče a dobrým důvodům,“ uvedl výbor.

READ  Dlouhodobý přehled - Toyota Aygo (2010), sedm let na ...

„Chceme jmenovat pověřenou osobu, která může stavět na odkazu národní loterie a vytvářet nové příležitosti pro úspěšnou a udržitelnou budoucnost.“

Mluvčí Camelotu řekl: „Zůstáváme zaměřeni na pokračování ve stavbě na čtyřech letech nepřetržitého růstu, díky kterému jsme dosáhli rekordních prodejů a poskytli více peněz na dobré účely.“

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.