Odhalení spiknutí vůdce EU na podporu nabídky nezávislosti Skotska kopírováním Československa | Spojené království | Zprávy

1. ledna skončilo přechodné období po brexitu, což znamená, že pravidla EU již v Británii neplatí. Je to nová kapitola v národní historii země – ale ne každý ve Velké Británii se členství v EU vzdal. Ačkoli premiér Boris Johnson odmítl její požadavky na nezávislost, skotská první ministryně Nicola Sturgeon je odhodlána uspořádat v roce 2021 druhé referendum.

V nedávném sloupku pro Irish Times paní Sturgeonová zopakovala, že nezávislost je jediným způsobem, jak se Skotsko vrátí do Evropské unie.

Brexit sice mohl problém nezávislosti Skotska posílit, ale v praxi to ztěžoval.

Skotsko bude muset podat žádost o opětovné členství podle článku 49 Smlouvy o Evropské unii a novým členům bude umožněno vstoupit do bloku pouze jednomyslným hlasováním současných členských států.

Španělsko se potýká se stejnými požadavky na odtržení od Katalánska, takže je nepravděpodobné, že by podporovalo nově nezávislý stát.

Mnoho lidí také věří, že Brusel by mohl odmítnout Skotsko kvůli jeho současnému deficitu ve výši sedmi procent HDP, pokud nepřijme přísný úsporný program EU a možné přijetí eura.

Bezprostředně po referendu o Evropské unii v roce 2016 vyvolali někteří vedoucí EU paní Sturgeonovou dojem, že skotské členství v bloku nebude problémem.

Bývalý předseda vlády Slovenska Robert Fico, který v té době právě předsedal Evropské unii, nabídl zprostředkování přátelského rozchodu mezi Spojeným královstvím a Skotskem na základě mírového „sametového rozvodu“ mezi jeho zemí Slovenska a Česká republika. Republika.

Přestože šest zemí Evropské unie odmítlo tvrdohlavé pokusy paní Sturgeonové odtrhnout se od zbytku Británie a zůstat v Evropské unii, pan Fico řekl: „Slováci a Češi mají jedinečnou zkušenost s mírovým oddělením a jsme připraveni podělte se o naše zkušenosti s každým, kdo má zájem. “

READ  Accor podporuje růst prémiové značky

Kampaň paní Sturgeonové za nezávislost po výsledku referenda o Evropské unii v roce 2016 obdržela v Bruselu smíšené reakce.

Když vůdce SNP navštívil belgické hlavní město, řekla německá vláda glasgowskému heraldovi, že se jedná o „interní“ britský problém, a odmítla dále komentovat otázku, zda bude jednat přímo se skotskou vládou.

Dánsko prohlásilo, že jeho ministr zahraničí „by po referendu nezasahoval do vnitřních diskusí Spojeného království“.

Česká vláda rovněž uvedla, že „je příliš brzy na to, abychom se zabývali otázkou nezávislosti Skotska a jejích vztahů s Evropskou unií“.

Právě: Německý soud může zrušit finanční plán Evropské unie Merkelové

Někteří evropští fanoušci, například bývalý belgický premiér Guy Verhofstadt a bývalý předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker, však vyslali Sturgeonovi smíšené signály.

V exkluzivním rozhovoru pro Express.co.uk italský poslanec Marco Campuminossi tvrdil, že to celé bylo spiknutí s cílem narušit domácí politiku ve Velké Británii.

„Díky nezávislosti Skotska ukázal Brusel největší možné pokrytectví,“ řekl.

Během jednání o dohodě o vystoupení [Mr] Juncker dvořil se skotským nacionalistům a přiměl je, aby si mysleli, že jsou v Evropské unii vítáni.

„Bylo to provedeno pouze k destabilizaci vlády.

„Brusel nemohl mít stejný přístup ke Kataláncům, protože Španělsko silně podporuje Evropskou komisi.

„Pokrytectví by bylo tak zjevné, že Brusel musel přestat jednat s jeseterem.“

„V každém případě neexistuje způsob, jak by Španělsko umožnilo Skotům, kdyby nastoupili,“ dodal Campuminossi.

Nenechte si ujít:
Evropská unie se omluvila za „protiprávní“ rybářskou politiku roky před právními spory o SRP [INSIGHT]
Krok Evropské unie v oblasti „morálně zavrženíhodné“ vakcíny vyvolává krizové obavy [REVEALED]
Evropská unie na okraji útesu, protože Merkelová čelí „ekonomické recesi“ [ANALYSIS]

V roce 2014 vysvětlil bývalý šéf finanční rady Evropské unie Roeri Cowen, proč by Španělsko a Belgie pravděpodobně blokovaly skotské členství.

READ  Lotyšsko nabízí své vlastní digitální cestovatelské vízum

V prohlášení před šesti lety Quinn napsal: „Podle mého názoru je velmi pravděpodobné, že nejméně dva členské státy, a možná i více, budou hlasovat pro ne.

„Španělsko nebude chtít vytvořit precedens v jiném členském státě v zemi / regionu, který se sám rozhodne odejít a vstoupit do Evropské unie.“

„Takový politický vývoj by skutečně povzbudil Katalánsko a Baskicko, aby podnítily odtržení od Španělska.“

Dodal: „Belgie, federální království, které zahrnuje dva odlišné regiony, Flandry a Valonsko, je velmi znepokojena tím, že skotský precedens skutečně povzbudí nyní velmi bohaté Flandry k odtržení od království.“

„To by ochuzilo Belgii.“

Quinn poznamenal, že: „Pokud by mělo být Skotsko přijato jako řádný člen, navzdory pravděpodobnosti, že k tomu dojde, bude muset souhlasit s tím, že jakmile jeho ekonomika splní ekonomická kritéria hospodářské a měnové unie, jak bylo politicky dohodnuto v Dublinu v prosinci 1996 by bylo ze zákona povinné vstoupit do eura. “

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *