Aryna Sabalenka rozdrtí Sofii Keninovou na tenisovém šampionátu v Pekingu a Anhelina Kalininová omráčí wimbledonskou šampionku Markétu Vondroušovou

Aryna Sabalenková porazila v neděli na China Open Sofii Keninovou ztrátou pouhých tří her, Markéta Vondroušová byla šokována Anhalinou Kalininovou.

Sabalenkové šlo o první zápas od jejího posledního vystoupení na US Open a k vítězství potřebovala pouhých 67 minut.

Navzdory prohře s Coco Gauff v New Yorku si Sabalenková upevnila své místo v čele světového žebříčku a její poslední vítězství představuje odvetu za porážku s Keninovou na Rome Masters na začátku sezóny.

Ve svém zápase druhého kola se utká s vítězkou Katie Poulterovou a Magdalenou Frischovou.

Keninová byla v poslední době v dobré formě, dostala se do finále v San Diegu a do semifinále Guadalajary, ale Sabalenková byla v typicky dominantní formě, když podávala 22 vítězných bodů proti pouze devíti nevynuceným chybám, přičemž její soupeřka zvládla pouze sedm vítězů po celém světě. . potká.

Sabalenková, která letos drží titul na Australian Open, nepotkala za celý zápas jediný brejk.

„Upřímně, nečekal jsem, že budu hrát tak dobře na svém podání,“ řekl Sabalenka. „V praxi to nebylo tak dobré. Ale byl jsem velmi rád, že jsem dnes na svém podání mohl dosáhnout takové úrovně. Myslím, že mi to hodně pomohlo.“

„Myslím, že to skvělé podání ani nečekala. Takže si myslím, že to byl klíč k dnešnímu zápasu.“

V dalším zápase prvního kola China Open porazila Anhelina Kalininová, nasazená na 28. místě světového žebříčku, wimbledonskou šampionku Vondroušovou vítězstvím 1:6, 6:4, 6:1.

Vondroušová v prvním setu excelovala, ale ve druhém setu nedokázala proměnit brejkbol a později byla zlomena. Kalinina navýšila svůj náskok vlastním brejkbolem a ujala se vedení 4:3, poté ztratila pouze dva další hry, aby si zajistila vítězství.

Světová desítka Barbora Krejčíková se později v neděli utká s Mirou Andreevovou, zatímco Elena Ostapenková porazila Evu Lissovou 2-6, 6-3, 6-2.