Hráč Slavie Cudela byl suspendován pro zápas Arsenalu

Obránce Slavie Praha Ondřej Codela, který je vyšetřován UEFA a skotskou policií pro obvinění z rasového zneužívání, byl před jednáním dočasně pozastaven na jeden zápas.

Záložník Rangers Glenn Camara si stěžoval na rasistické násilí ze strany Codely v zápase 16. kola, když skotský tým vyrazil z druhé etapy, která zahrnovala střetu s hřišti a poté střety v tunelu.

Codela toto tvrzení popřel, stál po jeho boku a prostřednictvím českého velvyslanectví v Londýně podal formální stížnost na skotskou policii, v níž obvinil „fyzický útok“ na 34letého obránce.

UEFA v úterý uvedla, že její dozorčí, etický a disciplinární úřad se zabývá případem Codela ohledně možného porušení předpisů Evropské unie o rasismu, diskriminačním chování a zneužití, jako je urážení hráčů.

UEFA rovněž dodala, že proti Camarovi bylo zahájeno řízení s cílem posoudit, zda je vinen z útoku, což by mohlo vést k jeho pozastavení na pět zápasů.

Asistent trenéra Slavie Praha Zdeněk Hustický dříve v úterý uvedl, že Codela nepojede do Londýna, aby ve čtvrtek čelil Arsenalu v první části čtvrtfinále Evropské ligy kvůli nemoci a zranění nosu.

Camarův právník Aamir Anwar uvedl, že pozastavení jedné hry ze strany UEFA nevyvolalo důvěru v to, že představenstvo to s odstraněním rasismu myslí „vážně“, protože Codela tak či tak neučinil.

„Pozastavení jednoho zápasu je„ symbolické “a nedává velkou důvěru černošským hráčům, kteří čelí tak opovrženíhodnému zneužívání,“ uvedl Anwar ve svém prohlášení a dodal, že Kudela by měl být na rok zakázán, pokud by UEFA byla „skutečná ve vstávání“ k rasismu. “

Útočník z Walesu Gareth Bale zasáhl Codela loktem do obličeje při účasti na leteckém zápase během kvalifikačního zápasu mistrovství světa proti České republice minulý týden a Hustie pro klubový web řekl, že jeho nepřítomnost bude v Arsenalu cítit.

READ  Itálie, Švýcarsko, Česká republika, Rakousko představily ztracené soupravy Puma na Euro 2020 - SportsLogos.Net News

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *