Zneužívání dětí se týká špehování občanů, český europoslanec – EURACTIV.com

Zneužívání dětí se týká špehování občanů, český europoslanec – EURACTIV.com

Český europoslanec Marcel Kolaza z Pirátů a Zelených / EFA varoval, že nejnovější návrh Evropské komise na regulaci zneužívání dětí na internetu by mohl otevřít dveře špehování soukromých online rozhovorů.

Komise uvádí, že současný dobrovolný detekční mechanismus používaný společnostmi se ukázal jako nedostatečný. Návrh předložený začátkem tohoto roku uvádí, že technologické společnosti by měly na svých stránkách monitorovat obsah zneužívání dětí, i když obsahuje zašifrované zprávy, které vyvolaly obavy některých zúčastněných stran.

„Způsob, jakým chce Evropská komise bojovat proti sexuálnímu zneužívání dětí na internetu, je opravdu nešťastný. Vede k totální invazi slídění a soukromí a myslím si, že Evropský parlament by měl celý program Evropské komise shodit ze stolu,“ řekl Kolaza. . EURACTIV.cz.

Dostupné údaje podle českého europoslance ukazují, že dětská pornografie se primárně nešíří v soukromých konverzacích, ale na uzavřených fórech a webech.

„Kromě toho často selhávají automatické filtry, které detekují škodlivý obsah,“ řekl Kolaja a dodal, že fotografie nebo sextingový obsah dětí sdílený mezi rodiči by nakonec byl vůči policejnímu stolu nespravedlivý.

Tyto obavy sdílel i Kamil Kopecký, český expert na elektrickou bezpečnost z Univerzity Palackého v Olomouci. Podle Kobekiho je důležitá kontrola škodlivého obsahu, ale také ochrana soukromí.

„A co právo na soukromí obecně? Navrhovaný standard tyto problémy nerozvádí, ale může docházet k určitému narušení soukromí v online konverzacích,“ řekl Kobe.

V Evropě se v poslední době zvýšil počet dětí, které byly sexuálně zneužívány online, i když podle Kobeho se trend neomezuje pouze na epidemii COVID-19, protože růst se za posledních pět let zpomalil.

Prostor pro zlepšení je podle odborníka v legislativě i mezi rodiči, kteří potřebují sebe i své děti o kybernetické bezpečnosti co nejlépe vzdělávat.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *