Galatasaray skončil bez výhry a Fenerbahce se dostal na čelo turecké Premier League

Turecký klub těžké váhy Galatasaray Super League nakonec v neděli ve čtyřech zápasech zlomil bez vítězství, když v Istanbulu porazil hostující Goztepe 2: 1.

Lvi v zápase od začátku dominovali, ale těžko si vytvářeli šance na skórování. Ve 43. minutě inkasovali gól proti hybnosti, když Cherif Ndiaye zvýšil na 1: 0 pro Goztepe.

Druhý poločas zahájil Galatasaray ve vysokém tempu a vyrovnal ve 49. minutě přes Khalila Dervisoglu.

A síla v Istanbulu nadále dominovala a byla odměněna vítězstvím v 56. minutě Olympiem Morutanem.

Oba týmy dávaly góly ve zbývajících minutách, ale žádný z nich neuspěl, protože zápas skončil 2-1.

Vítězstvím Galatasaray postoupil na desáté místo v tabulce Premier League s 11 body za tři výhry, dvě remízy a dvě porážky.

Goztepe naopak v pásmu sestupu trpí pěti body ze sedmi zápasů. V této sezóně má na svém kontě zatím jen jednu výhru.

Vrcholy Fenerbahce

Dříve v neděli porazilo Fenerbahce dalšího istanbulského giganta Hatayspor 2: 1, aby se dostal do čela tabulky Premier League.

Fenerbahce zahájil zápas, když Diego Rossi skóroval v 17. minutě na stadionu New Hatay.

Český levý bek Filip Novak vstřelil ve 29. minutě druhý gól Fenerbahce a první poločas skončil 2: 0.

Hatayspor znovu získal rozdíl s Dylanem St. Louis v 70. minutě, ale nedokázal vyrovnat a zápas skončil skóre 2-1.

Žluté Kanárské ostrovy jsou nyní na čele tabulky Süper Lig se 16 body. Nováček Altay následoval s 15 body, zatímco Besiktas skončil třetí se 14 body.

Hrací týden 7 v turecké superlize je v pondělí ukončen zápasy Trabzonspor – Alanyaspor a Kasimpaşa – Konyaspor.

Trabzonspor bude mít šanci vyhrát na vrchol ligy. Aktuálně je na čtvrtém místě se 14 body ze šesti zápasů, jeden bod za Fenerbahce.

READ  Česká republika se zaregistruje na olympijské hry 2022 v Pekingu - Brno denně