Obujte si své oblíbené superhrdinské boty na City Walk Jeddah

Bezdrátová laserová optika přináší naději na rozšíření vysokorychlostního připojení v Saúdské Arábii

Thule: Saúdská Arábie může mít brzy levný a vysokorychlostní internet připojený ke každému zařízení, a to díky komunikačním expertům z Univerzity vědy a technologie krále Abdulláha.

Komunikační experti z KAUST a Tara z Factory X, továrny na vypouštění satelitů, úspěšně otestovali bezdrátový laserový optický systém „grid-in-the-box“ v Rudém moři – slibný krok směrem k levné a rychlé plnohodnotné konektivitě pro království.

Tým výzkumníků vedený profesorem KAUST Muhammadem Salimem Alawinim a kandidátem Ph.D. Fahadem Al-Qurashi testuje proveditelnost levné technologie založené na laseru, známé jako optika volného prostoru, jako alternativu k vláknové optice, která jsou drahé a rádiové frekvence v království.

FSO je technologie přímé viditelnosti, která využívá šíření světla ve volném prostoru k bezdrátovému přenosu obrazu, zvuku a dat vysokou rychlostí desítek gigabitů za sekundu.

Systém přináší kompromis — lasery poskytují požadované vysoké rychlosti za nízkou cenu, ale jsou vystaveny atmosféře, na rozdíl od optických vláken, která jsou stíněna kabely.

Aby se tento problém vyřešil, výzkumný tým nainstaluje meteorologické stanice v místech nasazení FSO, aby monitorovaly a testovaly technologii v průběhu příštího roku. Zařízení vyhodnotí, jak mohou podmínky, jako jsou změny teploty, rychlosti větru a vlhkosti, ovlivnit výkon systému, přičemž vezme v úvahu proměnné, jako je doba trvání, vzdálenost a výpadky. Data budou použita ke zlepšení systému s konečným cílem rozšířit je v dalších regionech po celém království.

Společnosti KAUST a Tara úspěšně vytvořily vysokorychlostní spojení FSO o rychlosti 20 Gb/s mezi pláží KAUST a malým ostrovem dva kilometry vzdáleným, což je první nasazení FSO společnosti Taara v Království pro námořní komunikaci.

Bhavish Mistry, regionální vedoucí Tara na Středním východě a v Africe, řekl: „Posláním Tary je rozšířit globální přístup k rychlému a spolehlivému internetu a jsme hrdí na to, že můžeme spolupracovat s KAUST na nasazení technologie Tara v oblastech, kde je obtížné nasadit vlákno. . k překlenutí komunikační propasti.

READ  🇨🇿 ČESKÁ REPUBLIKA: Méně než 140 000 diváků na Velkém finále Eurovize 2022

Alawini řekl: „Vzhledem k tomu, že voda pokrývá 71 procent zemského povrchu, rostoucí přítomnost oceánských aktivit zdůraznila důležitost spolehlivých námořních komunikačních technologií.

„V tomto ohledu má využití komunikace FSO potenciál k dosažení pozoruhodných datových rychlostí, což připravuje cestu pro různé inovativní aplikace, které se spoléhají na námořní komunikaci.“

Toto bezdrátové připojení může přinést výhody, které změní život nepropojeným venkovským oblastem a izolovaným pobřežním lokalitám.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *