Obchodní vztahy mezi Vietnamem a Českou republikou prosperují díky prosazování Evropské dohody o volném obchodu

Obchodní vztahy mezi Vietnamem a Českou republikou prosperují díky prosazování Evropské dohody o volném obchodu

Dohodu oznámili vietnamský vicepremiér Tran Le Quang a český premiér Petr Fiala v Indii 10. ledna na okraj 10. Vibrant Gujarat Global Summit.

Shodli se, že objem bilaterálního obchodu mezi oběma zeměmi pozitivně roste a loni dosáhl téměř jedné miliardy amerických dolarů. Zároveň uvedli, že obě země by měly plně využít příležitosti k pozvednutí bilaterálního obchodu do nových výšin.

Quang navrhl, že by Česká republika měla mít svůj hlas a povzbudit ostatní členské státy EU, aby ratifikovaly Dohodu o ochraně investic mezi EU a Vietnamem (EVIPA), která usnadní rovnocennou a oboustranně výhodnou investiční spolupráci mezi společnostmi na obou stranách.

Fiala za sebe připomněl dobré dojmy z nedávné návštěvy Vietnamu, zejména setkání s vysokými vietnamskými představiteli a uspořádání společného podnikatelského fóra za účasti mnoha podnikatelů z obou stran.

Český premiér navrhl, aby obě strany nadále posilovaly výměnu delegací za účelem stanovení směrů spolupráce. Bylo dohodnuto, že obě země pokračují v posilování spolupráce v oblasti práce, zejména prostřednictvím školení vysoce kvalifikovaných pracovníků. Navrhl také, aby obě strany rozšířily spolupráci v oblasti obranného průmyslu a podpořily brzké otevření přímých letů mezi oběma zeměmi.

Předseda vlády ČR během setkání vyjádřil velké uznání vietnamské komunitě v České republice za její píli, pracovitost a pozitivní přínos nejen pro sociálně-ekonomický rozvoj hostitelské země, ale i pro dobré přátelství a spolupráci mezi dvě země. zemí.

READ  USA obnovují „mimořádnou situaci v oblasti veřejného zdraví“ kvůli Covid-19

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *