Mise Artemis I NASA pořizuje nejbližší snímky měsíčního povrchu

NASA sdílela čtyři snímky různých oblastí Měsíce.

Kapsle NASA Orion poslala úžasné snímky Měsíce. Kosmická loď se během nejtěsnějšího přiblížení mise Artemis 1 k přirozenému satelitu Země dostala 130 kilometrů (80 mil) nad měsíční povrch.

V tiskové zprávě zveřejněné na Instagramu NASA vysvětlila, že snímek byl pořízen pomocí optického navigačního systému Orion, který pořizuje černobílé snímky Země a Měsíce v různých fázích a vzdálenostech.

NASA sdílela čtyři snímky různých oblastí Měsíce. Podle publikace jsou zveřejněné snímky nejbližšími snímky pořízenými družicí od konce programu Apollo v roce 1975.

Zkontrolujte poštu zde:

Příspěvek také uvedl: „Orion také přeletěl přes přistávací body Apolla 11, 12 a 14 a je na cestě na vzdálenou retrográdní dráhu, což je zvýšená dráha, která pohybuje Orionem v opačném směru, než se pohybuje Měsíc. kolem Země…“

Bude to poprvé za půl století, kdy vesmírná kapsle dokončila průlet kolem Měsíce. Artemis I je mise bez posádky určená k testování rakety NASA Space Launch System a kosmické lodi Orion předtím, než se astronauti vydají na budoucí misi. Pokud bude mise úspěšná, bude Artemis I následovat let člověka kolem Měsíce v roce 2024 (Artemis II) a může vést k přistání první ženy a první barevné osoby na Měsíci v následujícím roce.

Doporučené video dne

Je čich Varun Dhawan stejně dobrý jako Baha’i? Čichový test

READ  71 procent žen má příznaky měsíc před infarktem

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.