Mise Artemis I NASA pořizuje nejbližší snímky měsíčního povrchu

Mise Artemis I NASA pořizuje nejbližší snímky měsíčního povrchu

NASA sdílela čtyři snímky různých oblastí Měsíce.

Kapsle NASA Orion poslala úžasné snímky Měsíce. Kosmická loď se během nejtěsnějšího přiblížení mise Artemis 1 k přirozenému satelitu Země dostala 130 kilometrů (80 mil) nad měsíční povrch.

V tiskové zprávě zveřejněné na Instagramu NASA vysvětlila, že snímek byl pořízen pomocí optického navigačního systému Orion, který pořizuje černobílé snímky Země a Měsíce v různých fázích a vzdálenostech.

NASA sdílela čtyři snímky různých oblastí Měsíce. Podle publikace jsou zveřejněné snímky nejbližšími snímky pořízenými družicí od konce programu Apollo v roce 1975.

Zkontrolujte poštu zde:

Příspěvek také uvedl: „Orion také přeletěl přes přistávací body Apolla 11, 12 a 14 a je na cestě na vzdálenou retrográdní dráhu, což je zvýšená dráha, která pohybuje Orionem v opačném směru, než se pohybuje Měsíc. kolem Země…“

Bude to poprvé za půl století, kdy vesmírná kapsle dokončila průlet kolem Měsíce. Artemis I je mise bez posádky určená k testování rakety NASA Space Launch System a kosmické lodi Orion předtím, než se astronauti vydají na budoucí misi. Pokud bude mise úspěšná, bude Artemis I následovat let člověka kolem Měsíce v roce 2024 (Artemis II) a může vést k přistání první ženy a první barevné osoby na Měsíci v následujícím roce.

Doporučené video dne

Je čich Varun Dhawan stejně dobrý jako Baha’i? Čichový test

READ  Tento protein by mohl být klíčem k vrácení hodin stárnutí vašeho mozku

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *