Česká policie a vojáci kvůli viru ukládají cestovní omezení

Policie a vojenské síly v České republice zřídily 500 kontrolních stanovišť po celé zemi, protože jedna z nejvíce zasažených zemí Evropské unie v pondělí oslavila první výročí vypuknutí koronaviru přísným omezením svobody pohybu.

Asi 30 000 policistů se účastnilo bezprecedentního procesu zavádění nových drakonických omezení, která brání lidem cestovat do jiných provincií, pokud nechodí do práce nebo nejsou nuceni starat se o příbuzné.

Je součástí řady opatření, která vstoupila v platnost v pondělí, když se středoevropská země snaží zpomalit šíření vysoce nakažlivého viru, který byl poprvé objeven v Británii.

Předseda vlády André Babis uvedl, že cílem opatření je zabránit kolapsu nemocnic v zemi pod tlakem péče o pacienty s COVID-19.

Uprostřed vlny infekcí z britské alternativy vyžadovalo v neděli v českých nemocnicích ze 7049 pacientů infikovaných nově vznikajícím koronavirem 1507 pacientů intenzivní péči. Obě čísla se blíží záznamům nastaveným na začátku minulého týdne.

Vzhledem k tomu, že Česká republika zaznamenala první tři lidi infikované koronaviry 1. března loňského roku, zaznamenala 10,7 milionová země více než 1,24 milionu potvrzených případů s 20 469 úmrtími.

(Zřeknutí se odpovědnosti: Tento příběh nebyl upraven webem www.republicworld.com a automaticky vygenerován ze sdíleného zdroje.)

READ  "Můžu překročit čáry, když vidím film?" A další zodpovězené otázky fanoušků Hollywood Strike | Táto

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *