Stačí vám ta černá?: Základní sledování dokumentů Netflix pro každého, kdo se zajímá o filmy

Stačí vám ta černá?: Základní sledování dokumentů Netflix pro každého, kdo se zajímá o filmy

Stačí ti tahle černá?

Elvis Mitchell je skvělý kulturní komentátor a filmový kritik.

Pokud chcete sžíravě vynechat jakoukoli konvenční moudrost, kterou byste mohli říci, co filmy znamenají, proč jsou vytvořeny a společnosti, které filmy odrážejí, Mitchell je absolutní nutnost.

Jeho nejnovější projekt – který Netflix ustoupil, k velké slávě – je osobní a rozsáhlou historií účasti černochů v americké kinematografii, zejména tím, že sedmdesátá léta byla pro černošskou kinematografii velkou překážkou, za kterou Hollywood nějak zaostával, když se zdál být úžasný měla začít nová éra filmařů, příběhů a hvězd. Připravena k výbuchu.

Stačí ti tahle černá? se blíže podívá na rok 1972 konkrétně – a obecně na desetiletí od roku 1968 do roku 1978 – kdy éra „černé tváře“ a bílých herců vydávajících se za každou jinou rasu pod sluncem ubývala – a generace černých spisovatelů, režisérů a herců byly skutečné kasovní úspěchy.

Mitchell se ptá, co zabilo černošskou kinematografii v 70. letech 20. století a posunulo příčinu černošské kinematografie o další desetiletí nebo déle. Odpovědi, které najde, nejsou vždy to, čeho jste se báli, ale často jsou.

Se všemi ze Zendayy, Sam Jackson a Laurence Fishburne, kteří se přihlásili, aby promluvili – a archivní příspěvky od Sidney Poitier, Pam Grier a mnoha dalších – je pro vás tohle dost černé? Musí to vidět každý, kdo se opravdu zajímá o filmy. Vysoce doporučeno.

Laurence Fishburne je celebritou dotazovaný na Is That Black Enough For You?

dodávané

Laurence Fishburne je celebritou dotazovaný na Is That Black Enough For You?

Přečtěte si více:
* Proč svět miluje Kevina Costnera z Yellowstonu – a oprávněně
* Orgasm Inc: The Story of OneTaste: Netflix doco se dívá na hnutí „pomalého sexu“, které se stalo kultem
* The Crown: Je povinností Netflixu říkat pravdu, nebo nás to prostě baví?
* The Watcher: Ryan Murphy znovu udeřil Netflix za „skutečný zločin“ zlato
* Scénář noční můry: Pořad Netflix podrobně popisuje dluh, který Sir Peter Jackson dluží Freddymu

READ  Robert Eggers se oficiálně připravuje na natáčení Nosferatu letos na podzim [Updated] Reálný svět

dodávané

Ancient Apocalypse je nyní k dispozici pro streamování na Netflixu.

starověká apokalypsa

Nevím jak vy, ale já se na takové pořady můžu dívat celý den a půl noci. Miluji myšlenku, že mohly existovat lidské civilizace starší než ty, které známe – a že tato dřívější města a společnosti mohly být zničeny velkou povodní.

Jediné, co opravdu víme jistě, je, že se zdá, že došlo ke skutečné velké potopě – jedné z mála věcí, na kterých se Bible a zaznamenaná historie shodují – a že existuje dostatek „důkazů“ pro vytvoření série knih a televizních pořadů. pokusit se dokázat téměř jisté. Neprokazatelné.

Archeolog a autor Graham Hancock je poutavý frontman bez jakékoli zjevně manické energie několika jeho předchůdců v žánru. A kdo ví, třeba má pravdu.

Ve srovnání se skrytým rasismem a eurocentrismem teorií „starého astronauta“ bych starou apokalypsu bral každý den. Je to neškodné, je to zábavné – a někdy dokonce zajímavé.

dodávané

Medieval Times je nyní k dispozici pro streamování na Netflixu.

Středověk

Spisovatel a režisér Peter Yeckle byl producentem hluboce bezútěšného filmu The Misfits z roku 2021, což byl film tak mizerný, že ho nedokázal rozjet ani Pierce Brosnan. Ale to není důvod, proč se nevydat na nějaký autentický český folklór.

Medieval Times, navzdory tomuto obecnému názvu – a plakátu, který se tak usilovně snaží, aby to znělo, jako by restart Gladiátora měl dostat nějakou cenu – je založen na skutečné historii. Skutečně existoval Jan Žižka, který ze skromných začátků porazil tři invazní armády a stal se národním hrdinou ve velké části východní Evropy. Jeho skutečné počiny jsou přesně náplní hry Highlander nebo Gladiator – a je skvělé, že někdo konečně natočí film o jeho životě.

READ  Zatímco Toronto Symphony Orchestra oslavuje maestra, podívejte se na hudební ředitele orchestru

No, bylo by, jen kdyby byl film o něco lepší než středověký film. Ben Foster (peklo nebo vysokou vodu) je ve vedení spolehlivě dobrý a dobře vyjadřuje Žižkův vtip, extrémní taktiku a zoufalství. Ale vyprávění je zmatené a bitevní scény často působí jako vystřižené z jiných podobných filmů.

Nevím, jak dlouho to bude trvat, než někdo najde způsob, jak střílet lučištníky a kavalérii způsobem, který dává smysl na obrazovce – a možná právě v tom spočívá ta pointa, že bitvy ve starověkém světě byly bojem mrtvol, které nikdo nedokáže rozluštit dokud nebude po všem – ale už mi dochází trpělivost Na film jako Středověk nevypadá jako žádný jiný film svého druhu.

Medieval je krvavý, brutální a poněkud lakonický film, který – podle žánrových standardů – dělá přesně to, co slibuje trailer. Ale už ne.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *