Nákaza čínského zahradního státu: ETF prohrávají/vyhrávají – 17. srpna 2023

Nákaza čínského zahradního státu: ETF prohrávají/vyhrávají – 17. srpna 2023

Čínský realitní sektor, kdysi ekonomická velmoc, se nyní potýká s krizí, která je životně důležitá pro oživení Číny. Klesající hodnoty nemovitostí a rostoucí nezaměstnanost odrazují kupující domů a odhalují slabou spotřebitelskou důvěru. Čínský realitní gigant – Country Garden – kdysi prosperující, nedávno čelil zmatkům.

Dluhové problémy Country Garden eskalovaly poté, co byly pozastaveny její vnitřní dluhopisy, což znamenalo další neúspěch pro tvůrce politik, kteří se snaží posílit důvěru v ochabující ekonomiku. Pozastavení vedlo k prudkému poklesu akcií společnosti a dosáhlo rekordních minim. V Reuters stav.

Moody’s Investors Service, Jak citovala agentura Reuters11. srpna bylo oznámeno, že úvěrová krize, jíž čelí čínský soukromý developer Country Garden, by měla mít dominový efekt na realitní i finanční trhy v zemi.

JPMorgan v poznámce z 15. Jak cituje CNBC. Zvýšila také svou předpověď míry nesplácení s vysokými výnosy v Asii na 10 % ze 4,1 % – toto číslo klesne na pouhé 1 %, pokud nebudou vyloučeny čínské nemovitosti.

Banka očekává, že čínské nemovitosti budou v roce 2023 tvořit asi 40 % všech vysoce výnosných firemních defaultních objemů na rozvíjejících se trzích. JPMorgan očekává, že čínské nemovitosti budou v roce 2023 tvořit téměř 40 % všech defaultních objemů, následované 35 %. ruských společností a 12 % brazilských vývozců.

Na tomto pozadí níže zdůrazňujeme některé investiční možnosti ETF, které by mohly v nadcházejících dnech vyhrát/prohrát.

ETF ztrácejí

Čína – iShares MSCI China ETF (MCHI bezplatná zpráva)

MSCI China Core Index je volně plovoucí index upravený podle tržní kapitalizace určený k měření výkonnosti cenných papírů v horních 85 % tržní kapitalizace čínských akciových trhů, kterou představují akcie H a B. Fond minulý týden (k 15. srpnu 2023) ztratil 4,4 %.

Rozvíjející se trhy – iShares MSCI Emerging Markets ETF (EEM bezplatná zpráva)

READ  Rozvíjející se trhy - FX dosáhla dvouměsíčního minima, akcie zasáhly čínské technické zákroky

Index MSCI Emerging Markets Core Index měří výkonnost akciových trhů na globálních rozvíjejících se trzích. Index se skládá z 22 indexů pro tyto rozvíjející se trhy: Brazílie, Chile, Čína, Kolumbie, Česká republika, Egypt, Maďarsko, Indie, Indonésie, Izrael, Malajsie, Mexiko, Maroko, Peru, Filipíny, Polsko, Rusko, Jižní Afrika, Jižní Korea, Tchaj-wan a Thajsko a Turecko. Fond si účtuje poplatky ve výši 69 bazických bodů a minulý týden ztratil 3,2 %.

Vydělávat ETF

Dividenda z rozvíjejících se trhů – SPDR S&P Dividenda z rozvíjejících se trhů ETF (EDIV bezplatná zpráva)

Dividendové investování poskytuje ochranu proti výprodejům, díky čemuž je EDIV lepší volbou v balíčku EM. Podkladový index S&P Emerging Markets Dividend Opportunities zahrnuje 100 veřejně obchodovaných kmenových akcií ze zemí rozvíjejících se trhů, které nabízejí vysoké dividendové výnosy. Výnos fondu je 3,96 % ročně. Fond si účtuje poplatek ve výši 49 bazických bodů.

Dlouhé/krátké investování – Zjednodušte tržní neutrální akcie pro dlouhé/krátké ETF (EQLS bezplatná zpráva)

Fond se těší na poskytování absolutních kladných výnosů a výnosů. Tržně neutrální strategie je strategie, která se snaží profitovat během býčích i medvědích akciových trhů. S potenciální ziskovostí v obou tržních prostředích může EQLS nabídnout významné výhody diverzifikace při zachování nezávislého zdroje příjmů.


Chcete klíčové informace o ETF doručovat přímo do vaší schránky?

Bezplatný zpravodaj Zacks Fund vás bude každý týden informovat o hlavních zprávách a analýzách a také o nejvýkonnějších ETF.

Získejte zdarma >>

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *