Ministryně Černuchová v Izraeli | Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu

Ministryně Černuchová v Izraeli |  Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu

Ministryně obrany Jana Chernuchová navštívila Izrael a setkala se se svým protějškem ministrem Yoavem Gallantem, aby projednala bezpečnostní situaci na Blízkém východě a v Evropě a obrannou průmyslovou spolupráci, včetně akvizičních projektů. Stejně jako prezident, premiér a další představitelé vlády i ministr byl dalším vysokým představitelem české vlády, který vyjádřil solidaritu a absolutní podporu Izraeli v jeho boji proti teroristické organizaci Hamas.

Setkání s ministrem

Ta za Českou republiku vyjádřila plnou podporu právu Izraele na sebeobranu a zároveň znovu odsoudila zločiny Hamasu proti Izraeli a jeho civilnímu obyvatelstvu.

Ministryně Czernuchová vysoce ocenila kroky Izraele ke zvýšení humanitárních dodávek do pásma Gazy a také upozornila na nedávnou českou pomoc v hodnotě několika milionů korun na podporu civilistů v Gaze a také izraelským zdravotnickým organizacím.

Schůze delegací

Schůze delegací

Česká republika poskytla svému partnerovi pomoc jen dva dny po říjnových teroristických útocích. Skupina STV dodala Izraeli 3000 balistických plátů, přičemž ministr obrany a další ministerstva maximálně zrychlili kontrolu vývozu a celní odbavení.

Úspěšně spolupracují také AČR a IDF. Čeští specialisté absolvují různé kurzy a školení v Izraeli. Pro AČR je velmi důležitá spolupráce v akademické oblasti i ve výcviku a obě strany těží z výměny zkušeností z vojenských oborů.

Česká republika spolupracuje s Izraelem na několika projektech vyzbrojování, z nichž dva jsou pro AČR zásadní. První pokrývá mobilní radary protivzdušné obrany, další je systém protivzdušné obrany SPYDER.

Autor: Ministerstvo obrany a ozbrojených sil ČR

Ministryně Černuchová s velvyslankyní Kociovou Šhmejlovou

Ministryně Černuchová s velvyslankyní Kociovou Šhmejlovou

READ  Jak euro rozdělilo Evropu?

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *