Bipartisan Bill se zaměřuje na schopnost Apple a Google těžit z obchodů s aplikacemi

Ve středu oznámený nový dvoustranný návrh zákona má za cíl zvýšit konkurenci na trhu s aplikacemi, kterému v současnosti dominuje Jablko A Google.

Zákon o otevřených aplikačních trzích, v jehož čele stojí senátor Marsha Blackburn, Richard Blumenthal, D-Conn a Amy Klobuchar, D.M., otřese obchodním modelem jak pro obchody s aplikacemi společnosti, tak pro architekturu jejich mobilních operačních systémů.

Faktura je částečně zaměřena na platební systémy v aplikacích pro společnosti s obchody s aplikacemi s více než 50 miliony uživatelů ve Spojených státech. Společnosti jako Apple a Google podle zákona nebudou moci poskytovat distribuci aplikací ve své aplikaci. Ukládá informace o tom, zda vývojáři používají platební systém v aplikaci.

Rovněž jim bude zakázáno bránit vývojářům v komunikaci s uživateli aplikací o „legitimních obchodních nabídkách“ nebo penalizovat vývojáře za používání různých cenových podmínek prostřednictvím jiného systému. Vývojáři si stěžovali, že nebudou moci inzerovat nižší ceny, které mohou zákazníci z aplikací získat, což jim umožní obejít poplatky App Storu.

Cílem návrhu zákona je zabránit obchodům s aplikacemi poškozovat některé vývojáře a umožnit to obchodům s aplikacemi třetích stran. Zatímco obchody s aplikacemi třetích stran jsou uživatelům Androidu k dispozici od společnosti Google, Apple omezuje přístup ke stahování aplikací prostřednictvím vlastního obchodu s aplikacemi.

Faktura také umožní boční načítání aplikací, což znamená, že je není třeba stahovat z oficiálního obchodu s aplikacemi. Zejména Apple vyjádřil obavu, že sideloading by mohl otevřít spotřebitelské telefony zranitelnosti zabezpečení.

Legislativa neponechává prostor platformám, aby prokázaly, že platební systém v aplikaci a další nástroje nebo protokoly jsou pro účely zabezpečení nezbytné. Návrh zákona uvádí, že jakákoli platforma, na kterou se vztahují právní předpisy, nebude porušena, pokud je akce nezbytná pro ochranu soukromí nebo zabezpečení uživatele, úsilí o předcházení podvodům nebo prostředky k dodržování federálních nebo státních zákonů.

READ  Spoluzakladatel Redditu říká, že kryptohry Play-To-Ear budou za 5 let tvořit 90 % herního trhu

Vývojáři aplikací si stěžovali Kongresu a u soudu, že Apple a Google pevně drží své podnikání tím, že ovládají své vlastní obchody s aplikacemi, které jsou strážci přístupu k spotřebitelům mobilních aplikací. Společnosti jako Epic Games a spotify Ty máš Byly projednány výbory společností o nákupech provedených zákazníky v jejich aplikacích.

Například společnosti Apple může trvat 15% až 30% částky, kterou zákazník zaplatí za upgrade na Spotify Premium prostřednictvím aplikace pro iOS. Apple také zakázal společnostem inzerovat prostřednictvím svých aplikací, aby zákazníci mohli získat nižší ceny nákupem prostřednictvím jiného kanálu, aby se vývojář mohl vyhnout poplatkům.

Apple a Google tvrdí, že provize, které účtují za účely aplikací, jsou tržním standardem a že zřízení a provoz obchodů s aplikacemi, které provozují, stojí peníze. Mnoho vývojářů tvrdí, že nejsou proti placení některých poplatků za pokrytí těchto nákladů, ale současné poplatky jsou nepřiměřeně vysoké.

Vývojáři také tvrdili, že provozovatelé obchodů s aplikacemi využívají znalosti svého trhu, aby jim mohli konkurovat. Například Spotify patřil mezi nejhlasitější odpůrce společnosti Apple, která má vlastní konkurenční službu streamování hudby. Spotify má Obžalovaný Že Apple „běžně odmítá opravy chyb a vylepšení aplikací, které zlepšují uživatelské prostředí a funkčnost aplikace“, přičemž odmítá klást takové „překážky“ své vlastní službě.

Zákon o otevřených aplikačních trzích zakazuje velkým provozovatelům obchodů s aplikacemi používat k soutěži neveřejné komerční informace z aplikace třetích stran. Rovněž by těmto společnostem zabránilo „upřednostňovat nebo hodnotit“ své vlastní aplikace nebo aplikace svých obchodních partnerů před ostatními.

Podle návrhu zákona může Federální obchodní komise a generální prokurátoři proti platformám zakročit. Vývojáři jsou také oprávněni žalovat za soudní příkaz.

Zástupce společností Apple a Google nebylo možné okamžitě kontaktovat k vyjádření.

Cory Wright, viceprezident pro veřejnou politiku ve společnosti Epic Games, která se v současné době podílí na soudním sporu mezi Apple a Google o jejich obchody s aplikacemi, uvedl, že zavedení návrhu zákona představuje „důležitý milník v probíhajícím boji za spravedlivější digitální platformy“.

READ  Recenze: M1 Max MacBook Pro o tři měsíce později

„Jeho průchod umožní vývojářům hledat soudní příkazy za porušení zákona, což pomůže připravit cestu pro malé podniky, aby se postavily monopolistům, kteří zneužívají svou tržní sílu,“ řekl Wright. „To vývojářům všech velikostí usnadní napadnout tyto škodlivé praktiky a hledat úlevu od odvetných opatření, ať už během soudních sporů nebo jen proto, že se odvážili promluvit.“

Návrh zákona ve svém prohlášení ocenil také Horacio Gutierrez, hlavní právní úředník Spotify.

„Tyto platformy ovládají obchod, informace a komunikaci více než kdy dříve a síla, kterou mají, má obrovské ekonomické a společenské důsledky,“ řekl. „Proto naléháme na Kongres, aby rychle přijal zákon o otevřených aplikačních trzích. Bez jakékoli akce můžeme očekávat, že Apple a další budou nadále měnit pravidla ve prospěch svých vlastních služeb, což způsobí další škody spotřebitelům, vývojářům a digitální ekonomice“ . ”

Tento příběh se vyvíjí. Znovu zkontrolujte aktualizace.

Přihlaste se k odběru CNBC na YouTube.

WATCH: Bitva Applu s Epic Games je součástí větší antimonopolní bitvy

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *