Nové druhy dinosaurů, kteří dřímali na 71 milionů let, naznačují, že spali jako ptáci

Nové druhy dinosaurů, kteří dřímali na 71 milionů let, naznačují, že spali jako ptáci

Asi před 71 miliony let se malý teropodní dinosaurus schoulil, aby naposledy usnul, než se stal součástí fosilního záznamu. Byl získán z formace Baron Guyot v tom, co nyní nazýváme poušť Gobi v Mongolsku, a stal se klíčovou součástí nového výzkumu, který uvádí, že jejich zkroucená poloha naznačuje, že spali jako moderní ptáci.

Téměř kompletní fosílie se zachovala ve třech rozměrech a ukazuje kostru druhu nového pro vědu, který byl pojmenován Jacolinicus yaroi. Jeho jméno je odvozeno od „Jaculus“, malého draka z řecké mytologie, a „onykus“, což znamená dráp. poslední část, Yaroypochází z mongolského slova yaruu, což znamená rychle.

Takže malý rychlý drak, chcete-li. Všechno to běhání dělá práci únavnou, podle uspořádání tohoto zesnulého J YaroyZdá se, že spí v poloze podobné moderním ptákům.

Jako člen rodiny dinosaurů Alvarezsauridae se tento nový druh připojuje ke skupině malých teropodů. Byly však doby, kdy se myslelo, že představují nejstarší známé nelétavé ptáky. Toto bylo od té doby revidováno a nyní jsou považováni za maniraptoranské dinosaury, neptačí teropodní dinosaury, kteří byli blízce příbuzní ptákům.

Jaculinykus yaruui stočená fosilie.

Obrazový kredit: © 2023 Kubo et al., PLoS ONE, 2023 (CCP 4.0)

Pokud rozbijete Maniraptora, získáte ruce dravce (mani), protože tito dinosauři měli dlouhé paže a tříprsté ruce, které byly dobré pro uchopení věcí. Ačkoli modifikované prvky zápěstí pro uchopení mohou být tím, co umožnilo let, jsou jednou z několika funkcí, které sdílejí s ptáky.

Jaká jsme spící kráska J Yaroy Říká nám, že poloha ve spánku může být dalším rysem, který lze přidat do seznamu.

„Tento exemplář ukazuje typickou polohu při spánku jako pták, s krkem a ocasem klenutým a zadními končetinami zasunutými pod pánev, což je téměř totožné s tím, co bylo pozorováno u troodontidů.“ Dlouhé mi A sinorthoides yongi,„Nová klasifikace,“ napsali autoři studie Jacolinicus yaroi Generál. et al., představující devátý rod alvarisauridů z Nymejtské pánve, odhaluje nejen komplexní anatomii alvarisauridů, ale poskytuje také nezvratné důkazy o vzniku ptačího chování dávno před parafyziány.

READ  Afektivní výpočetní technika: Počítače mají také pocity

Moderní ptáci se ve snaze uchovat teplo schoulí ke spánku, a protože se většinou souhlasí s tím, že opeření teropodi byli teplokrevní, je možné, že naši ptáci byli J Yaroy Také se snažil zůstat v teple. Spěte pevně, ty malý, jemný, chytající se za ruku.

Studie je publikována v Jedno plus.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *