„Ruský nástroj na sledování aktiv“ vydělal od oligarchů 17,5 miliardy dolarů

„Ruský nástroj na sledování aktiv“ vydělal od oligarchů 17,5 miliardy dolarů

Nová online databáze zatahuje oponu obrovského bohatství nahromaděné blízkými Ruský prezident Vladimir Putin.

Ruský Asset TrackerOdhalil to v pondělí Organized Crime and Corruption Reporting Project s podrobnostmi o luxusních domech, letadlech, jachtách a 17,5 miliardách dolarů na bankovních účtech spojených s deseti oligarchy, vládními úředníky a dalšími.

Na čele seznamu je ropný magnát Roman Abramovich, který má podle OCCRP hodnotu nejméně 8 miliard dolarů, což je o více než 30 procent méně od doby, kdy byl s pokutami Z Británie, Kanady a Evropské unie.

Mezi jeho držby patří pláž 89,3 milionů dolarů na Francouzské riviéře a sídlo za 15,3 milionů dolarů u rakouského jezera Fuchsche.

Abramovič – obležený Majitel fotbalového klubu Chelsea – Má také majetek ve francouzském Saint-Tropez a vrtulník Airbus M-SOLO, jehož hodnota není podle OCCRP známa.

Vzadu je hliníkový magnát Oleg Děripaska, který má čisté jmění 5,7 miliardy dolarů a jehož sídlo za 65 milionů dolarů bylo nějakou dobu v londýnské čtvrti Belgrave Square. Převzali ji anarchističtí demonstranti minulý týden.

Děripaska, který byl v roce 2018 sankcionován Spojenými státy, vlastní sídlo v hodnotě 31 milionů dolarů na pobřeží Jaderského moře v Černé Hoře, tři vily u pláže na italském ostrově Sardinie v celkové hodnotě 409 milionů dolarů a „luxusní“ jachtu Clio neznámá hodnota podle OCCRP.

Roman Abramovich má odhadované čisté jmění nejméně 8 milionů dolarů.
Elliott Press / Mega
Superjachta Solaris, kterou vlastní Roman Abramovič, připlouvá do vod Porto Černá Hora 12. března.
Superjachta Solaris vlastněná Abramovičem připlouvá do vod Porto Černá Hora 12. března.
Getty Images Filip Filipovič
    Ruský prezident Vladimir Putin (vlevo) a ruský nerostný magnát Oleg Děripaska (vpravo) jdou na dialog Obchodní poradní rady pro hospodářskou spolupráci Asie a Tichomoří v Danangu.
Ruský metalový magnát Olega Děripaska byl minulý týden krátce zadržen anarchistickými demonstranty.
Michail Klementiev/AFP

Telekomunikační, mediální a těžařský magnát Alisher Usmanov – jehož mega jachtou byla 500 stop dlouhá Dilbar zabaveny německými úřady 2. března – stále má hodnotu asi 3,4 miliardy dolarů, přičemž 27 švýcarských bankovních účtů drží více než 2,1 miliardy dolarů v hotovosti.

Usmanov také vlastní osobní letadlo Airbus A-340-300 v hodnotě 350 milionů dolarů a dvě sídla v severním Londýně v hodnotě 96,1 milionů dolarů a 30,8 milionů dolarů, podle OCCRP.

READ  V Saskatoonu byl los na Zemi přiveden zpět do volné přírody

Na seznamu je také moskevský prokurátor Denis Popov, jehož majetek se odhaduje na 5,6 milionu dolarů, televizní a rozhlasový moderátor Vladimir Solovjov, který vlastní byt a vilu u jezera Como v Itálii v celkové hodnotě 1,2 milionu dolarů, a Putinův vyslanec. Yuri Chika, který vlastní nemovitost v Řecku v hodnotě 400 000 $.

Ruský prezident Vladimir Putin (vlevo) si potřásá rukou s ruským podnikatelem a zakladatelem USM Holdings Alisherem Usmanovem během předávání cen v Kremlu v Moskvě.
Říká se, že ruský podnikatel a zakladatel USM Holdings Alisher Usmanov má stále hodnotu asi 3,4 miliardy dolarů.
Alexej Nikolskij (Reuters)
Luxusní jachta Dilbar ruského miliardáře Alishera Usmanova o hmotnosti 15 917 tun opouští přístav Southampton.
Jachta ruského miliardáře Usmanova opouští přístav Southampton.
UCG / Universal Images Group přes G

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov, na kterého Spojené státy uvalily sankce na začátku tohoto měsíce, je také uveden jako vlastník bytu na ulici Victora Huga v Paříži, i když jeho hodnota není známa.

„To pomůže evropským zemím identifikovat klíčové cíle, které je třeba sledovat,“ řekla Louise Shelley, ředitelka Centra pro terorismus, nadnárodní zločin a korupci na Univerzitě George Masona.

„Ze všech zmíněných lidí byl pouze Oleg Děripaska ztotožněn s majetkem ve Spojených státech,“ řekla.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov se v Moskvě zúčastnil společné tiskové konference ruského prezidenta Vladimira Putina a běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka.
Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov odpověděl, že vlastní byt na ulici Victora Huga v Paříži.
prostřednictvím agentury Reuters

„Identifikace majetku je jen jeden krok,“ řekl právník Tom Firestone, specialista na nadnárodní vyšetřování a spolupředseda interního a bílého límečku vyšetřování ve společnosti Stroock & Stroock & Lavan.

„Je to užitečné, ale nemůžete zabavit majetek, dokud nebudete mít důkazy, které obstojí u soudu a spojí je s trestným činem,“ řekl.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *