Minnesota Whitecaps Hockey League zdvojnásobuje platový strop

První hokejová liga, ve které hrají Minnesota Whitecaps, ve středu oznámila, že v příští sezóně zdvojnásobí svůj platový strop, což je závazek, který pro ženskou hokejovou ligu nazývá „historickým“.

PHF v ​​tiskové zprávě uvedl, že strop pro každý z jeho sedmi týmů se zvýší ze 750 000 $ za sezónu na 1,5 milionu $ v sezóně 2023-24. Minimální limit pro tuto sezónu je 562 500 $ na tým.

Jde o třetí zvýšení platového stropu za devět sezón ligy dříve známé jako National Women’s Hockey League. Liga uvedla, že limit v příští sezóně bude 900% nárůst, protože v roce 2021 to bylo 150 000 $ na tým.

Komisařka PHF Regan Carey ve svém prohlášení uvedla, že klobouk pro roky 2023-24 „odráží sílu naší ligy a vyvíjející se obchodní model“ ligy, ve které je nyní sedm týmů nezávisle vlastněných. NLTT Ventures vlastní Whitecaps a Buffalo Beauts.

Curry řekl, že dvojitý strop podpoří lepší „hráčskou zkušenost“, která zahrnuje plné zdravotní výhody, modernizace zařízení a rozšíření ligy, která v této sezóně přidala nový tým v Montrealu.

V této sezóně Whitecaps přesunuli svou cvičnou arénu Wild’s Tria v centru St. Paul do Richfield Ice Areny, kde v této sezóně odehrají 12 domácích zápasů. Poprvé mají vlastní šatnu, tréninkové prostory a týmový sklad. Také mají na ledě namalované logo svého týmu – a také logo jejich sponzorů.

Momentálně jsou 3. v PHF s bilancí 3-3-2 a nadcházející víkendovou sérií proti Montrealu. Tento vývoj v lize – zejména zvýšený platový strop – umožnil Whitecaps, kteří v minulé sezóně skončili pátí ze šesti týmů, dostat se do Evropy během léta zdarma.

Whitecaps podepsali českou olympioničku a bývalou cílovou skupinu Northeastern University Denisu Kryzovou, která poslední tři sezony odehrála ve Švédsku. Přivezli také Mounds View High a bývalého útočníka UMD Sidneyho Brodta z minulé sezóny ze Švédska.

READ  Poslední koronavirus: Peru téměř ztrojnásobilo počet úmrtí v důsledku Covid-19

„To bylo pro mnohé z nás velkým lákadlem, už jen to, že jsme tady mohli získat podporu od ligy a týmu,“ řekl Brodt na začátku sezóny o zvýšení platového stropu. „Švédsko bylo fantastické. Mají tam skvělou profesionální ligu. Ale je dobré být zpátky doma.“

Jako všechno ostatní, i peníze mluví.

„Přimět hráče z Evropy, aby se vrátili domů a hráli zde, rozhodně pomáhá přilákat hráče,“ řekla minulý měsíc trenérka Whitecaps Rhonda Englehart. „Přivádí to spoustu kvalitních hráčů. Je tam víc peněz, než jsem si myslel, že bude.“

Carey připisuje zásluhy hráčům, absolventům, trenérům, zaměstnancům, dobrovolníkům, partnerům, vlastnictví a fanouškům za tento růst a říká, že „všichni pracují na zajištění toho, aby profesionální hokej na plný úvazek byl pro ženy kariérou“.

„Tady se nezastavíme,“ řekla. „Větší finanční příležitosti pro sportovce jsou součástí nové éry PHF. Děláme tu práci a vidíme výsledky.“

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *