„Nemožné“: Panika poté, co Izrael nařídil evakuaci nemocnice Al-Shifa v Gaze | Zprávy o izraelsko-palestinském konfliktu

„Nemožné“: Panika poté, co Izrael nařídil evakuaci nemocnice Al-Shifa v Gaze |  Zprávy o izraelsko-palestinském konfliktu

Tisíce vysídlených a nemocných lidí, z nichž mnozí jsou v kritickém stavu, nemají sanitky ani dopravní prostředky.

Izraelské síly daly lékařům, pacientům a vysídleným lidem v nemocnici Shifa v Gaze v sobotu hodinu na evakuaci lékařského komplexu, což způsobilo „masivní stav paniky a strachu“, uvedl Youmna Al-Sayed z Al-Džazíry.

Lékařský zdroj z Al-Shifa řekl Al-Džazíře, že je „nemožné“ evakuovat, protože zařízení, které bylo před dny bombardováno a obleženo izraelskými silami, obsahuje asi 7 000 lidí, včetně pacientů v kritickém stavu.

„Nemají žádné sanitky, které by převážely pacienty a předčasně narozené děti na jih [of Gaza]Al-Sayed uvedl ve své zprávě z Khan Yunis v jižní Gaze.

„Tohle nazval ‚krizí‘ – požádal je, aby se do jedné hodiny evakuovali.“

Ti v Shifa zahrnují nejméně 300 pacientů, z nichž někteří nebo většina je ve vážném nebo kritickém stavu, kromě tisíců vysídlených rodin.

Al-Sayed dodal, že toto číslo zahrnuje také „nejméně 35 předčasně narozených dětí, které byly osm dní mimo inkubátory kvůli nedostatku kyslíku a elektřiny“. Bez pěstounské péče zůstalo 39 dětí; Náš zpravodaj dodal, že čtyři zemřeli v pátek pozdě a pět je nyní ve vážném stavu.

„Ve městě Gaza a na severu není žádná doprava kvůli nedostatku paliva. Takže se očekává, že lidé budou evakuováni pěšky. Lékaři nám říkají, že není možné evakuovat s tolika lidmi pěšky.“

Al-Sayed řekl, že izraelská armáda nařídila lidem, aby se evakuovali ulicí Al-Rashid, „ne obvyklou ulicí nebo trasou, kterou by lidé, kteří jsou evakuováni na jih, měli jít, obvykle jdou po ulici Salah Al-Din.

Dodala: „Izraelská armáda jim neposkytla žádná jiná řešení, ani žádné dopravní prostředky, ani žádné palivo pro sanitky, ani žádná auta pro převoz těchto pacientů, předčasně narozených dětí a vysídlených rodin na jih, jak jim bylo nařízeno. dělat.“ Přidal.

READ  Bělgorod: Rusko obviňuje Ukrajinu z náletů vrtulníků na sklad paliva na ruském území

Nemocnice byla nejméně týden bez jídla, vody, elektřiny a kyslíku, zatímco izraelské jednotky a tanky podnikly v posledních dvou dnech nájezdy na zařízení.

Izrael tvrdil, že Hamás má pod nemocnicí velitelské centrum, ale nenašel žádné důkazy, které by jeho tvrzení podpořily. Hamás a pracovníci nemocnic dlouho odmítali izraelská tvrzení.

Toto je rozvíjející se příběh. Další následovat.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *