Cristiano Ronaldo nepřekonal rekord ve skórování, jak říká Josef Pecan, uvádí Česká federace Sports News

Český fotbalový svaz oznámil, že Cristiano Ronaldo nepřekonal rekord zaznamenaný ve jménu Josepha Picana v bodování, protože uvedl, že portugalský hráč bude muset k dosažení rekordu vstřelit dalších 62 gólů.

Ve středu Ronaldo vstřelil 760. gól za klub a národní tým při vítězství Juventusu nad Neapolem 2: 0 v italském superpoháru. Podle dříve zdokumentovaného rekordu překonal Ronaldo rekord české legendy 759 gólů.

Český fotbalový svaz však krátce po zápase Juventusu zveřejnil prohlášení, ve kterém tvrdí, že celkový počet gólů Pecanu je 821, což znamená, že Ronaldo bude muset vstřelit dalších 62 gólů, aby se stal historicky nejlepším střelcem historie fotbalu.

Přečtěte si také: Hráč Man City Sergio Aguero má pozitivní testy na COVID-19

„Výbor pro historii a statistiku České federace spočítal všechny góly, které dal legenda Joseph Pekan, a můžeme oznámit, že v oficiálních zápasech nastřílel 821 gólů,“ napsal na Twitteru Český fotbalový svaz.

Podle zdlouhavého prohlášení Českého fotbalového svazu bylo číslo 821 prohlášeno za „nejpřesnější možné číslo“, pokud jde o skóre Pekana během jeho fotbalové kariéry.

„Odpověď – Joseph Pecan v oficiálních zápasech nastřílel 821 gólů,“ uvádí se v prohlášení.

Přečtěte si také: Evropská Premier League nebude FIFA uznána

„Cíle ze zápasů první a druhé ligy, národních pohárů, středoevropského poháru a výběru národních týmů zahrnují, naopak, přátelské zápasy nejsou do statistik zahrnuty, s výjimkou národního týmu.

„Dá se velmi vážně říci, že toto číslo odpovídá současnému stavu možnosti ověřit všechna data, takže se jedná o nejpřesnější možné číslo.“

V prosinci 2020 brazilský klub Santon zpochybnil tvrzení, že Lionel Messi prolomil dlouhodobý rekord Pele s jedním týmem, přičemž tvrdil, že oficiálním cílem Pele bylo 1091, ne 643.

READ  Jak sledovat Bislet Diamond League 2021

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.