Německo varuje sousední země, aby uzavřely hranice virových obav, zprávy ze světa

Němečtí vůdci ve čtvrtek varovali, že nemohou vyloučit uzavření hranic Německa se svými sousedy kvůli alarmující vysoké míře koronaviru, která je poháněna nakažlivějšími variantami v zemích jako Rakousko a Česká republika.

„Myslíme si, že by bylo rozumné deklarovat jak (Rakousko, tak i Českou republiku) oblasti transformace. To se pravděpodobně stane,“ uvedl bavorský premiér Marcus Soeder.

Ve středu pozdě varoval, že pokud Česká republika nebude schopna přijmout vhodná opatření k tlumení infekce, „problémem musí být i uzavření hranic“.

Na konci ledna Německo zakázalo většině cestujících ze zemí klasifikovaných jako oblasti údajných mutací nebo místa nejvíce zasažená nejvíce nakažlivými novými variantami koronaviru.

Z těchto zemí může do Německa vstoupit jen několik výjimek, včetně vracejících se Němců a základních pracovníků.

Vzhledem k tomu, že sousední země Evropské unie i nadále hlásí rostoucí počet infekcí částečně kvůli proměnným, obávají se němečtí vůdci, že ponechání otevřených hranic by mohlo poškodit úsilí země o omezení infekcí.

Předseda vlády spolkové země Bádensko-Württembersko Winfried Kretschmann na zasedání regionálního parlamentu uvedl, že pokud se viry budou šířit i v sousedních zemích, pak „to samozřejmě může v krajním případě vést i k uzavření hranic“.

Rakousko již nařídilo omezení, která mají zabránit lidem v opuštění horské oblasti Tyrolska, což podle kancléře Sebastiana Kurtze zažilo největší šíření jihoafrického typu v Evropě.

– Ze strachu z superroztaženého kontaktního bodu –

Každý, kdo opouští region, musí nyní prokázat negativní test na koronaviry s pokutami až 1450 eur (1750 $) pro každého, kdo jej nedodrží.

Ale Soeder, jehož region se rozprostírá na tyrolských hranicích, uvedl, že se obává, že se připravuje „druhý Ischgl“ – odkaz na rakouský lyžařský region, který se stal ohniskem šíření koronaviru na počátku pandemie.

READ  Z Ida Grove do Pocahontas je cesta druhého dne RAGBRAI 2022

Řekl, že Tirol „nebere vývoj vážně“.

Mezitím stát Sasko, který hraničí s Českou republikou, uvedl, že od soboty zavede přísnější omezení, která se budou týkat i přeshraničních pracovníků.

Cestovat mohou pouze pracovníci v základních odvětvích – například lékaři nebo zaměstnanci v pečovatelských domech.

Budou však muset denně provádět testy na viry a zavázat se, že budou cestovat pouze mezi svými domovy a pracovišti.

Česká vláda ve čtvrtek uvedla, že uzavře tři těžce postižené regiony, včetně dvou na německých hranicích, a zabrání lidem žijícím v těchto oblastech v odchodu a dalším ve vstupu.

Čeští úředníci v oblasti veřejného zdraví chtějí, aby zákaz platil tři týdny, i když budou pravděpodobně existovat výjimky.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *