Biden: Chování izraelské armády v Gaze bylo „přehnané“

Prezident Biden ve čtvrtek řekl, že izraelská vojenská kampaň v Gaze byla „přehnaná“ v jeho dosud nejtvrdším pokárání, a řekl, že doufá, že současná jednání o propuštění rukojmích výměnou za dlouhodobé příměří položí základy pro změnu kurzu. . Z války.

Biden řekl: „Chování reakce v pásmu Gazy bylo přehnané.“ „Právě teď tvrdě tlačím na to, aby se vyřešilo příměří s rukojmími. Neúnavně jsem na této dohodě pracoval… protože si myslím, že pokud se nám podaří dosáhnout zpoždění, počátečního zpoždění – myslím, že budeme schopni rozšířit to, abychom mohli zvýšit pravděpodobnost, že se tyto boje změní.“ v Gaze“.

Biden, který odmítl podrobně hovořit o utrpení v Gaze, hovořil dosud nejhlubšími slovy o zoufalství v Pásmu.

„Tvrdě jsem tlačil na to, abych dostal humanitární pomoc do Gazy. Příliš mnoho nevinných lidí hladoví. Příliš mnoho nevinných lidí má potíže a umírá a musí to skončit,“ řekl Biden.

Komentáře představují ohromující obrat pro Bidena, který má k Izraeli citový vztah a do značné míry odmítá kritizovat zemi, přestože mezi levicově orientovanými částmi demokratické základny roste hněv kvůli válce v Gaze a jejím masivním civilním obětem. Izraelské nálety a údery za poslední čtyři měsíce zabily podle ministerstva zdravotnictví v Gaze více než 27 000 Palestinců a způsobily humanitární katastrofu v hustě osídlené enklávě, která je domovem více než dvou milionů lidí.

Izraelská vojenská kampaň byla reakcí na útok militantů Hamásu ze 7. října, při kterém zaútočili na izraelský hraniční plot s Gazou a zabili 1200 Izraelců, mnoho z nich civilistů, a asi 250 dalších vzali jako rukojmí. Biden dvakrát obešel Kongres a poslal do Izraele stovky milionů dolarů ve zbraních, což je krok, který rozzlobil některé demokraty v Senátu.

Prezident odolal tlaku na výzvu k příměří v Gaze, které podle průzkumů veřejného mínění podporuje většina demokratických voličů. Jeho neochvějná podpora Izraele ho však stála politicky, protože mladí voliči, barevní lidé, arabští Američané a muslimové ostře odmítli jeho řešení války. Kongres však projednává návrh zákona o zahraniční pomoci, který zahrnuje pomoc Izraeli ve výši 14 miliard dolarů, která ve čtvrtek v Senátu překročila klíčovou hranici.

READ  Největší letadlo na světě zničené při ruské invazi na Ukrajinu

Dříve ve čtvrtek se sešla skupina vysokých politických poradců Cestoval jsem do Michiganu, Která má velkou arabsko-americkou a muslimskou populaci, aby se setkala se členy komunity a volenými představiteli, aby se pokusila získat podporu. Stát hraje zásadní roli v Bidenově cestě za vítězstvím ve druhém funkčním období, ale prezident tam čelí vážným problémům, zvláště když se mnoho arabsko-amerických a muslimských voličů mobilizuje, aby zajistili, že členové jejich komunity Bidena v listopadu nepodpoří.

Biden a jeho pomocníci se stále více rozhněvali na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, který opakovaně ignoroval americké výzvy k omezení civilních obětí, ukončení vojenských operací v Gaze a povolení další pomoci do pásma, kde statisícům obyvatel hrozí hladomor. . A nemoc.

Netanjahu v posledních týdnech veřejně urazil Bidena navzdory stovkám milionů dolarů v převodech zbraní a neochvějné podpoře, a to i přesto, že globální odsouzení roste. Netanjahu stále více vzdoruje vyhlídce na dvoustátní řešení – které by podle Bidena mělo následovat po konci války – a tento týden odmítl dohodu, podle níž by byli někteří izraelští rukojmí propuštěni výměnou za dlouhodobou pauzu v bojích. zatímco ministr zahraničí Antony Blinken je v regionu.

Netanjahu také rozzlobil americké představitele, když se zavázal pokračovat v izraelské vojenské kampani v Rafáhu v jižním pásmu Gazy, kam na izraelský rozkaz uprchl do bezpečí více než milion Palestinců. Mluvčí Bílého domu John Kirby ve čtvrtek řekl, že jakákoli izraelská operace v Rafahu za současných okolností „by pro tyto lidi byla katastrofou a my ji nebudeme podporovat“.

Biden ve čtvrtek také vydal memorandum o národní bezpečnosti, v němž vyzval ministerstvo zahraničí, aby získalo písemné ujištění od zemí, které obdrží americké zbraně, že budou dodržovat současné americké standardy. Patří mezi ně dodržování mezinárodního práva a to, že příjemci usnadní – a nebudou „svévolně odmítat, omezovat nebo bránit“ – transfer americké humanitární pomoci.

READ  Seth Meyers odhaluje do očí bijící pokrytectví Fox News ohledně vrcholů Trump vs. Biden Putin

Toto memorandum přišlo v reakci na rostoucí kritiku prominentních demokratů ohledně izraelské vojenské kampaně a toho, zda dodržuje mezinárodní právo navzdory tomu, že dostává americké zbraně a pomoc v miliardách dolarů.

Když mluvil o svém úsilí o dodání pomoci do Gazy, Biden popsal, jak tlačil na egyptského prezidenta Abdela Fattaha El-Sisiho, aby otevřel hraniční přechod Rafah s Gazou, což El-Sisi zpočátku odmítal udělat ze strachu, že by Izrael násilně vysídlil Palestince do Gazy. tupost. Ale Biden se mylně zmínil o Sisi jako o „prezidentovi Mexika“.

Bidenova prohlášení přišla na konci narychlo uspořádané mediální konference, na které se prezident zabýval závěry zprávy zvláštního právního zástupce zveřejněné ve čtvrtek ohledně jeho nakládání s utajovanými dokumenty. Zpráva ho zbavila jakéhokoli trestného činu, ale také obsahovala slova zvláštního právníka Roberta K. Hoare zpochybňuje jeho paměť a duševní schopnosti.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *