Symfonie č. 1 (Česká filharmonie, Semjon Byčkov)

Symfonie č.  1 (Česká filharmonie, Semjon Byčkov)

Natočeno v říjnu 2021 ve Dvořákově síni Rudolfina v Praze si zaslouží, aby sedělo vedle oceňovaných nahrávek skladatelova druhého, čtvrtého a pátého díla České filharmonie. Přibližuje nás o další krok ke kompletní nahrávce Mahlerových symfonií pro pentaton.

Smyslu pro tajemno v první větě napomáhá jedinečnost českého smyčcového zvuku, ale více květin než svatozáře, bohatost žesťů a charakteristické nádechy. a jemně posuzované kontrasty mezi ozvěnami zvuků přírodního světa a lyrickými citacemi. Vše zachyceno nádherně detailní a přitom prostornou nahrávkou.

Bychkov v následujícím scherzu vyloudí z orchestru zemitou, šlapající rustikálnost, zatímco krásné trio představí vídeňskou techniku ​​se vzdychajícími smyčci a koketním hobojem a klarinetem, opět podtržené přitažlivou smyčcovou hrou. Hráči vkládají ještě více energie do downbeatů, aby přivedli zpět venkov. Je to velmi delikátní.

Je indikován třetí pohyb Feierlich und gemessen, ohne zu schleppen (Volné, odměřené a výrazné, ale bez tahání). A to je to, co zde dostáváme, když Byčkov staví vedle sebe prvky ironie, parodie a nostalgie s živým efektem. Efekt je velmi silný.

Bychkov si ale to nejlepší nechává na konec, obrazně řečeno, ve prospěch autobiografického dynamického narativního pohybu, pohrávajícího si s naléhavostí a vzrušením cesty archetypálního hrdiny, jehož vzrušení dosáhne svého vykoupení v codě s žhnoucí dechovkou. chorál a hřmící závěrečné takty.

Poslouchejte na Apple Music


Hudební skladatel: Mahler
Práce: Symfonie č. v D 1
Umělci: Česká filharmonie/Semjon Byčkov
Označení: Pentaton PTC5187043

Přihlaste se k odběru Limelight

READ  Česká republika versus Švýcarsko Náhled Ligy národů: Kam se podívat, Čas výkopu, Předpověď, Průvodce formulářem | Liga národů UEFA

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *