Kanada a Spojené státy postupují do semifinále mistrovství světa v hokeji

TAMPERE, Finsko – Drake Patherson zaznamenal ve čtvrtek večer ve čtvrtfinále Světového hokejového čtvrtfinále vítězství Kanady nad Švédskem 4:3 ve 43. předkole play off.

V dalším čtvrtfinálovém zápase se dvakrát trefil Ben Myers, branku přidal Adam Gowdett a Jeremy Swamen předvedl 33 zákroků, čímž USA vedly ve Švýcarsku 3:0.

Kanada se v sobotu utká v semifinále s Českou republikou, zatímco Spojené státy se utkají s Finskem.

Česká republika ve čtvrtek porazila Německo 4:1 a Finsko porazilo Slovensko 4:2.

Obhájce titulu Kanada vyhrála 3. zápas 3:0. Ryan Graves dal gól 1:21.

Poté, co byl William Neylander vyzván k prodloužení na 25 sekund, hodil Fatherson ostrý úhel zpoza brankáře do zad brankáře Linuse Ulmarcka.

„Samozřejmě, že zakončit 3:0 ve třetí třetině nebylo to, co jsme plánovali, ale ve třetí třetině jsme tohoto cíle dokázali dosáhnout,“ řekl Patherson. „Jsem frustrovaný z penalt. Upřímně, myslel jsem si, že pro nás bude těžké se vrátit, ale nikdy jsme se nevzdali.

Za Švédsko skórovali Nylander, Carl Klingberg a Max Freiberg.

Chris Tridger zastavil 16 střel za Kanadu. Ulmark 38 zachráněný pro Švédsko.

Marco Antilla skóroval dvakrát, když Finsko porazilo Slovensko. Za vítězství České republiky nad Německem se trefili David Krajzi, David Bastroňák, Roman Červenca a Jiří Smezkel.

READ  Stipendia vlády České republiky pro zahraniční studenty 2023/2024 (magisterské a doktorské studium)