Yoon se vrací domů ze Španělska po summitu NATO l KBS WORLD

Yoon se vrací domů ze Španělska po summitu NATO l KBS WORLD

Foto: Yonhap News

Prezident Yoon Seok-yeol se vrátil domů z pětidenní cesty do Španělska po účasti na summitu Organizace Severoatlantické smlouvy (NATO) a sérii bilaterálních jednání se světovými vůdci. Jeho návrat je naplánován kolem pátečního poledne.

Prezident Yun ve čtvrtek na okraj summitu NATO uspořádal bilaterální summity s vůdci České republiky, Kanady a Británie.

Yoon na summitu s českým premiérem Petrem Fialou požádal o jeho pozornost a podporu, aby se jihokorejské firmy mohly podílet na výstavbě nové jaderné elektrárny v Dukovani. Yoon také požádal Českou republiku, aby podpořila nabídku Jižní Koreje uspořádat Světovou výstavu Expo v roce 2030.

Podle prezidentské kanceláře se při jednání s kanadským premiérem Justinem Trudeauem oba lídři dohodli na posílení spolupráce v oblasti technologií a také dodavatelských řetězců pro klíčové kovy, jako je lithium, nikl a kobalt.

Yoon také uspořádal summit s britským premiérem Borisem Johnsonem, během kterého oba lídři přijali „Bilaterální rámec pro užší spolupráci“, který nastiňuje budoucí vizi bilaterální spolupráce. Obě strany také diskutovaly o způsobech, jak posílit dvoustrannou spolupráci v ekonomice a obchodu prostřednictvím jednání o zlepšení dvoustranné dohody o volném obchodu.

Na schůzkách s Fialou, Trudeauem a Johnsonem Yoon také požádal o jejich zájem o otázku denuklearizace Severní Koreje a objasnil postoj Soulu, který rázně reagoval na provokaci Severní Koreje, přičemž vůdci údajně vyjádřili svou podporu této pozici.

READ  Centrální banky postupují po špičkách směrem ke zužování

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *