Nazanin Zaghari-Ratcliffe: Írán odsoudil britsko-íránský charitativní pracovník k dalšímu roku vězení

nazaninKampaň Free Nazanin na svém oficiálním účtu na Twitteru napsala, že si soudnictví dnes předvolalo jejího právníka a informovalo ji, že odvolání v jejím druhém případě neuspělo, “dodal s tím, že„ soudní jednání se nekonalo “.

Kampaň napsala: „Trest 1 + 1 rok potvrdil soudce Babai, soud 54. Nebylo stanoveno žádné předvolání k uvěznění.“

Zaghari-Ratcliffe byl koncem dubna odsouzen k druhému vězení a zákazu cestování za šíření propagandy proti režimu. Poprvé byla zadržena na teheránském letišti v dubnu 2016 poté, co odjela za rodinou se svou dcerou.

Byla obviněna ze spolupráce s organizacemi údajně snažícími se svrhnout íránský režim a později byla odsouzena a odsouzena k pěti letům vězení.

Zaghari-Ratcliffeová a její zaměstnavatel, Nadace Thomson Reuters, opakovaně odmítají obvinění ze špionáže, která byla proti ní vznesena.

Po posledním nezdaru v jejím případě Zaghari-Ratcliffe požádala o rozhovor s britským premiérem Borisem Johnsonem v naději, že zajistí její propuštění s íránskou delegací cestující do Glasgow na COP26.

„Nazanin požádal o rozhovor s premiérem – íránský prezident pozvaný příští měsíc do Glasgowa na #COP26 – je načase, aby si sedl s Íránci a konečně to měl za sebou,“ napsala v sobotu na Twitteru kampaň Free Nazanin.

Zaghari-Ratcliffe byla udělena britská diplomatická ochrana v roce 2019 a Amnesty International byla klasifikována jako vězeň svědomí.

Ve vazbě provedla nejméně tři hladovky, jednu z toho v zoufalé snaze získat lékařské ošetření hrudek v prsou a necitlivosti končetin. Ještě v únoru její rodina řekla, že si myslí, že ano Ve vězení Evin dostala Covid-19 mimo Teherán.

V roce 2019 její příznivci uvedli, že byla převezena na psychiatrické oddělení v teheránské nemocnici a byl jí odepřen přístup k jejímu otci.

READ  Výskyt Covid ve Velké Británii stoupá. Zde je důvod

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.