Německý Covid-19: hvězdy absurdní očkovací kampaně

Německý Covid-19: hvězdy absurdní očkovací kampaně
Z utrácení milionů za videa považovaná za necitlivá, z údajné provize nadšení Zastánce propagace vakcíny arabsky mluvícímu obyvateli země, aby získal „pobřežní hlídkahvězda David Hasselhoff Pro podporu úderu, zatímco miliony stále zoufale čekají. Vláda čelí určité kritice za svůj směšný přístup k osvětovým kampaním.

Spory o jejich reklamní strategii začaly loni v listopadu, kdy federální vláda vydala trojici podvodných videí pomocí hashtagu #besondereHelden, což znamená „speciální hrdinové“. Klipy zobrazovaly válečné hrdiny z budoucnosti, kteří „bojovali“ proti šíření Covid-19, když byli mladí, tím, že byli brambory.

Tato videa měla za cíl oslovit mladé lidi, k nimž je obvykle obtížné dosáhnout pomocí tradiční vládní komunikace, Stephen Seibert, Německá kancléřka Angela MerkelováMluvčí organizace 16. listopadu uvedl, že při kontrole epidemie hráli důležitou roli mladí lidé, a proto je vládní „neobvyklý přístup oprávněný“.
The Klipy byly úspěšnéJejich humor ocenili mnozí, včetně komika Jana Boehmermanna, který tweetoval: „Dne 14. listopadu se humor dostal do korespondence německé vlády.“

Zároveň se však trojice na Twitteru dostala pro svůj vlažný tón hlasu během období národní krize a obrovských ztrát na životech, protože Německo přišlo o téměř 90 000 lidí kvůli koronaviru. Kromě toho zjistili, že videa jsou necitlivá na mnoho lidí, kteří nemají tu čest být líní tváří v tvář pandemii: jako jsou nezbytní zaměstnanci podniku, zdravotničtí pracovníci a zaměstnanci služeb.

„I když námitka zůstat doma a omezit kontakty je vážná, je vyjádřena ironicky,“ řekl Seibert.

Ale Joachim Tripp, profesor mediálních a komunikačních studií na Svobodné univerzitě v Berlíně, řekl CNN, že „ironie dnes už s lidmi nefunguje dobře“.

Kromě množství diskutovaných zpravodajských informací byla předmětem sporu také otázka rozpočtu. podle Federální vládaNa výrobu videí bylo použito 386 887 $ peněz daňových poplatníků a 2 138 159 $ bylo použito na reklamní a distribuční akce.
Nyní, když byla přerušena třetí vlna a počet infekcí dramaticky poklesl, je podpora očkovací kampaně v zemi jednou z hlavních priorit vládní agendy. V sobotu bylo očkováno 25,7% celé německé populace a 48,1% podstoupilo první očkování, Podle údajů ministerstva zdravotnictví.

Další problematická epizoda německé epidemiologické komunikace byla odhalena 8. června, kdy byl nalezen berlínský lékař Naguib Al-Saidi, který v květnu zveřejnil antisemitský obsah na Facebooku. To bylo pověřeno německou vládou na podporu očkování mezi arabsky mluvící populací země. Al-Saeedi a vláda odmítli CNN komentovat.

READ  Řecko: 13 mrtvých, další pohřešovaní při nehodě nové lodi s migranty

Dodal, že „dvěma nejproblematičtějšími publikacemi byly požadavek, aby všichni sionisté, tedy Židé, opustili Izrael, a další ocenili ozbrojenou složku teroristické organizace Hamas, brigády Al-Kásam.“ CNN to řekl Philip Pyatov, šéf názorů německých novin BILD, které o incidentu poprvé informovaly.

Německá vláda video odstranila poté, co se objev objevil na veřejnosti. Mluvčí Merkelové Seibert na tiskové konferenci tento týden řekl, že hluboce lituje, „že jsme neprovedli včas nezbytné kontroly pozadí“.

„Když jsme video umístili online, nevěděli jsme o podrobnostech,“ dodal, ale kritici jako Pyatov říkají, že náležitá péče vyžadovala pouze „jednoduché vyhledávání na Facebooku, které trvalo jen několik sekund“.

Poslední kampaní bylo Hasselhoffovo video zveřejněné na Twitteru tamním ministerstvem zdravotnictví, ve kterém hvězda naléhala na Němce, aby se nechali očkovat, a řekla: „S očkováním jsem našel svobodu.

To byla součást vládní kampaně # ÄrmelHoch, což znamená „rukávy“, v níž mnoho německých celebrit propaguje očkování. Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že cílem programu je „zasáhnout širokou část populace a motivovat ji k získání vakcíny“.

Poté, co rozzlobený uživatel Twitteru požadoval stejnou částku, kterou Hasselhoff zaplatil za videa, úředníci ve zdravotnictví dodali, že americká hvězda „nebyla za svůj výkon placena. Do kampaně přispěl svým poselstvím ze svého přesvědčení.“

Ale výkon byl v Německu většinou zesměšňován a kritizován, lidé poukazovali na to, že vakcíny nejsou k dispozici velké části populace kvůli problémům s dodávkami. I když všichni nad 12 Očkování lze nyní naplánovat v Německu, není dostatek vakcín, které by pokryly celou populaci.
Německá kancléřka Angela Merkelová navštíví 15. července Bílý dům

„Ohlasy jako tento mají pozitivní vliv na chování lidí,“ řekl Trippi. „Přišli však příliš brzy a oznámili něco, co ještě nebylo k dispozici.“

Touha po očkování je mezi Němci „velmi vysoká“, uvádí Lothar Wheeler, vedoucí ústavu pro infekční nemoci Robert Koch Institute. „73% dotázaných prohlásilo, že se určitě očkují a 10% chtělo být očkováno více než ne,“ uvedl během květnové tiskové konference. Toto číslo není tak vysoké jako ve Velké Británii, kde podle nejnovějších údajů 93% dospělých Byly hlášeny pozitivní pocity očkování.

V jednom klíčovém aspektu byla německá kampaň úspěšná: získala publicitu, ale za cenu výsměchu, kritiky a rozpaků. Mnoho lidí v zemi nyní přemýšlí, co jejich vláda přinese ve snaze udržet lidi v bezpečí.

READ  Akcie Hongkongu klesly na asijských trzích o 3 % v důsledku turbulencí v Číně kvůli omezením Covid

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *