Na dlouhou dobu (brzy) lidé. Byla to zábava.

Na dlouhou dobu (brzy) lidé.  Byla to zábava.

Mnoho z vás nyní zná můj boj proti rakovině tlustého střeva 4. stupně. Po 3 letech, co jsem ho držel na uzdě, konečně dostal převahu. V tuto chvíli již nemáme možnosti chemoterapie, které bychom mohli vyzkoušet, a i kdybychom měli na výběr, bylo by riskantní ji použít, protože moje játra jsou na pokraji selhání a použití jakéhokoli typu chemoterapie by mě mohlo vystavit riziku selhání jater. Takže veškerá léčba skončila.

Minulý týden, při mé poslední návštěvě na Mayo Clinic, mi můj onkologický tým řekl, že mi zbývají buď dva až tři měsíce, nebo možná až šest měsíců, podle toho, koho se ptáte.

Zatím se mi to relativně daří. Stále necítím žádnou bolest (je to zdroj neustálého zmatku pro mé lékaře), ale snadno se vyčerpám a cítím se poměrně neustále unavený.

Problém je v tom, že nádory tlačí na malé žlučovody v játrech, což znamená, že nemohou zpracovat odpad a poslat žluč do větších cest a nakonec do trávicího traktu.

Bilirubin je sloučenina, která rozkládá mrtvé červené krvinky a je pak z krve filtrována játry. Při ucpaných žlučových cestách ho játra nedokážou zpracovat a tak se hromadí v krevním řečišti. Nakonec to povede ke žloutence (už jsem na začátku, s lehkým žlutým nádechem očního bělma. To je vidět, jen když si sundám brýle a za dobrého světla se podívám zblízka). Únava je také příznakem. Nakonec možná začnu pociťovat kognitivní úpadek. Je zřejmé, že v bilirubinu je amoniak a amoniak nefunguje dobře s mozkovými buňkami.

Takže, jak se mám? pokuta. Když mi byla diagnostikována, byla jsem smířená s tím, že je to možnost. Pětiletá míra přežití u tohoto typu rakoviny je pouze 17 %, takže pravděpodobnost byla dlouhá od začátku. Rychle jsem se rozhodl poté, co mi bylo diagnostikováno, že tuto rakovinu nenechám běžet svým životem a že jsem byl schopen žít přiměřeně normální život navzdory operacím a chemoterapii. Pokračoval jsem v práci 2 ½ z těchto 3 let. Jasně, že bych chtěl žít déle než 53, ale 53 není špatná doba a jsem spokojený, že jsem svého času udělal na světě něco dobrého.

READ  NASA znovu získává kontakt se svým vrtulníkem na Mars: NPR

Když už o tom mluvíme, díky všem přispěvatelům do mého úsilí GoFundMe – nakonec jsem zvýšil trojnásobek svého původního cíle. Základní knihy jsou objednány a měly by dorazit zhruba za týden. Zbytek bude distribuován do 3 podfinancovaných školních knihoven, což jim dá příležitost rozšířit nebo aktualizovat své sbírky pro své studenty.

Každopádně mě na DKos ještě nějakou dobu uvidíte – nevím jak dlouho.

To neznamená, že se vzdávám. To znamená, že jsem v nevýhodě, ale podrazáci vás někdy překvapí. A k téhle rakovině teď musím říct jednu věc – jak říkají fotbaloví chuligáni: „Přijď si to zkusit, jestli si myslíš, že jsi dost tvrdý!“

Do příště buďte zvědaví, lidi.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *