Čeští zemědělci uspořádají 15. září celostátní protest proti zemědělské politice EU – oficiální

Stovky zemědělských vozidel a techniky budou 15. září ucpat silnice České republiky včetně pražských ulic proti zemědělské politice Evropské unie a vlády ČR, řekl Jan Dolzal, prezident Zemědělského svazu ČR. pondělí

PRAHA (UrduPoint News / Sputnik – 12. září 2022) Stovky zemědělských vozidel a techniky budou 15. září ucpat silnice České republiky včetně pražských ulic proti zemědělské politice Evropské unie a České republiky. Řekl to v pondělí prezident Českého zemědělského svazu Jan Doležal.

„Není náhoda, že náš protest se bude konat 15. září, v den, kdy se ministři zemědělství EU sejdou v Praze k neformálnímu jednání,“ řekl Doležal na tiskové konferenci po společném jednání vedení zemědělského svazu. a Farmářský svaz.

Protestující hodlají úřadům zaslat memorandum připravené Agrární komorou ČR, Maďarska, Polska a Slovenska, protest podpořili i jejich protějšky z Bulharska, Chorvatska, Rumunska a Litvy. .

Nadcházející protest má podle Doležala upozornit na dopad ekologických opatření EU Green Deal na zemědělství, včetně nutnosti výrazně omezit používání pesticidů.

Organizátoři protestů hodlají rozdávat české brambory a jablka účastníkům jednání ministrů zemědělství EU a přimět zemědělce snížit produkci kvůli rostoucím nákladům a environmentální politice EU.

„Pokud přijmeme novou politiku rozdělování podpory pro zemědělství, kterou plánuje vedení EU a náš kabinet, a pokud se pokusíme za každou cenu dosáhnout ambiciózních cílů Evropské zelené dohody plánované do roku 2030 a ve velmi krátké době, budou potraviny Evropské produkty se stanou drahým luxusem, který si mnozí nemohou dovolit,“ řekl zemědělec. Martin Bycha, prezident asociace.

V roce 2019 přijala Komise tzv. Evropskou zelenou dohodu, která stanoví cíl čisté uhlíkové neutrality do roku 2050 s cílem snížit emise uhlíku a vytvořit ekonomiku, která účinně využívá zdroje a je šetrná k životnímu prostředí. Evropská zelená dohoda musí zajistit potraviny. Šetřete tváří v tvář změně klimatu a ztrátě biologické rozmanitosti a snižte ekologickou stopu potravinového systému EU a zároveň veďte globální posun ke konkurenceschopné udržitelnosti z farmy na vidličku.

READ  Český horolezec sdílí rychlý vzestup Tchaj -wanu na YouTube Taiwan News

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.