Jeden byl zabit v Ramat Gan poledními raketovými útoky ve středním Izraeli

Podle izraelské armády padl padesátiletý muž v centru města Ramat Gan, když Hamas vystřelil rakety na střední Izrael, poté, co dělostřelečtí vojáci protivzdušné obrany sestřelili dron vyzbrojený IED, který z Gazy překročil hranici do Izraele. . Jednotka mluvčího: Několik domů v Izraeli bylo přímo zasaženo raketami vystřelenými z pásma Gazy během palby v pátek večer a v sobotu ráno šestého dne bojů mezi izraelskou armádou a Hamásem.

Podle izraelské armády bylo z pásma Gazy v pátek od 7:00 do soboty odpáleno asi 200 raket, včetně asi 30 raket, které se do pásma Gazy nedostaly. Dalších 100 raket bylo zachyceno systémem protiraketové obrany Iron Dome.

Odletělo více než 2 000 raket Enkláva provozovaná Hamasem Od začátku bojů v pondělí.
V sobotu ráno, kdy byla z pásma Gazy vystřelena raketa, byl vážně poškozen byt ve výškovém bytovém domě v městě Beeršba na jihu. Nikdo nebyl zraněn, protože rodina spala v útulku, když do města zasáhly rakety, v sobotu ráno přistály rakety v Ramat Gan a Yavni a raketa spadla na kůlnu krav v regionální radě Eškol, přičemž zabila 3 krávy a způsobila škodu.

Podle rakouské městské rady v pátek odpoledne další raketa zničila elektrickou síť v jižní části Bersabé, když procházela opravami. Výpadek způsobil, že desítky tisíc lidí po celém městě byly bez elektřiny.

V pátek odpoledne došlo k požáru automobilu poté, co byl zasažen přímo raketou v oblasti Bersabé. Jedna osoba byla lehce zraněna a byla ošetřena na místě. Další raketa přistála poblíž Technické školy letectva, také jižně od města.

V Ašdodu, který byl v noci terčem několika raketových granátů, bylo zasaženo šesté patro vícepodlažní obytné budovy a továrna v městském přístavu.

READ  Malajský premiér Muhyiddin Yassin odstoupil

Poškozeny byly také domy ve vysokoškolském městě Sderot, jeden z nich ve velkém měřítku, když byly do města vypalovány rakety. Další raketa zničila obchod.

Během města zazněly ve městě Kirjat Gat sirény Pohřeb pětileté Avigail EdoByl zabit před dvěma dny, když raketa zasáhla přímo jeho domov ve Sderotu a pronikla do jeho bezpečné místnosti.

Od pondělí bylo zabito deset civilistů a voják. 564 lidí bylo zraněno, z toho šest vážně.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.