Michaud dohlíží na strážce kanadského juniorského hokejového týmu po dvou dekádách svého života

Olivier Michaud má několik příběhů, které by měl vyprávět třem brankářům kanadského juniorského hokejového týmu.

Po dvou desetiletích sponzorování kanadské branky na MS v hokeji hráčů do 20 let 2002 v Hradci Králové a Pardubicích v České republice se stal trenérem brankářů pro ročník 2022.

„Pamatuji si skoro všechno,“ řekl Michaud Canadian Press. „I kdyby to bylo před 20 lety, bylo to pro mě poprvé, a dokonce i letos byla nejmladší na světě.“

Během výběrového kempu nezvedal telefon ve svém hotelovém pokoji ze strachu, že by mu řekli, že byl vyřazen z týmu, porazil další dva brankáře, aby se připojil k Pascalu Leclercovi v kanadském týmu a připravil se na první vánoční zápas proti Francii. Dnes v mrazivé aréně Hradce Králové Rus Alexander Svetov plival na Kanaďana Briana Sotherbyho během zápasu jako červenka, patří mezi Míchudovy nyní živější vzpomínky na jeho práci v současném týmu.

Michoud sehrál dva zápasy doma a venku proti Švýcarsku a Finsku s Leclairem, který vsítil prohru Kanady 5:4 s Ruskem v zápase o zlato v Pardubicích.

Tento incident se stal součástí kanadské juniorské hokejové tradice jako příklad hráče, který dává svůj tým před sebe.

Naštvaný Sutherby se chtěl pomstít, ale nechtěl, aby penalty nebo případné vyloučení ovlivnily kanadské štěstí v turnaji.

„Bylo to fajn, jen se zhluboka nadechnout, uklidnit se a myslet nejprve na tým, protože ano, bylo to frustrující,“ vzpomíná Michaud.

„Byli jsme také ve stejném hotelu jako Rusové. Pamatuji si dva tweety v hotelu.“

Neupravený Michaud z Beluelu, Kew, začal hrát za Montreal Canadiens v letech 2001-02 a pokračoval v roli malého profesionála. Nyní 38letý Michaud pracuje jako trenér stráží pro QMJHL Drummondville Voltigeurs.

Michaud a Leclerc před 20 lety porazili Shanea Banderu a Raye Emeryho za kanadskou stranu jen ve dvou gólových funkcích.

READ  Body rozhovoru Premier League | Sportovní

Na rozdíl od Michauda neprožili tři kanadští brankáři bezesné noci ve výběrovém táboře a jsou zvědaví, zda budou zařazeni do kanadského kádru pro mistrovství světa juniorů v roce 2022 v Edmontonu a Red Deer, Alta.

Dylan Garand se na výběrovém kempu v loňském ročníku soutěže pěti brankářů cítil vysoko a Brett Broshaw nízko. Garand, Devon Levi a Taylor Gauthier byli vybráni a Brochu byl propuštěn.

Ale když Garand, Brochu a Sebastian Cossa letos dostali pozvánky, byli také informováni, že jsou v týmu.

„Opravdu jsi mě přiměl přijmout ten hovor,“ řekl Brochu.

Trio bylo mezi svými vrstevníky řídké a důvodem pro Hockey Canada bylo vybrat je ručně.

„Myslím, že to zjednodušuje a myslím, že tito tři brankáři se oddělili od skupiny,“ řekl kanadský trenér Dave Cameron.

Technologický pokrok od doby, kdy Michaud hrál, poskytl kanadským trenérům a skautům video a analýzu dat, aby učinili toto rozhodnutí.

„Každý záběr, pokaždé, když letos hráli disk, jsem to viděl,“ řekl Michaud.

Garand, Brochu a Cossa měli spoustu času na rozsáhlou spolupráci s Michaudem během výběrového kempu.

„Kdyby to bylo o čtyřech nebo pěti (brankářích), tak bychom jen dbali na to, aby byli sebevědomí a v pohodě,“ řekl trenér brankářů.

„Bylo to tak, ale měl jsem pro každého z kluků jiný úhel pohledu. Je tu pár věcí, které chci ujistit, že před zahájením turnaje vyrosteme, takže s těmi malými detaily začínáme teď, ne o týden později.“ .

„Je potřeba vyhrát starty a minuty. Není to tak, že by sem přijeli na dovolenou. Musí se synchronizovat s týmem.“

Kanadský tým byl po nedělním zveřejnění soupisky 25 hráčů přesunut do Banffu ve státě Alta.

Cameron řekl, že tito tři brankáři nastoupili ve dvou exhibičních zápasech ve výběrovém kempu proti univerzitnímu týmu, ale „protože byli vybráni tito brankáři a protože jsem musel udělat mnoho jiných rozhodnutí, nevěnoval jsem brankářům velkou pozornost“.

READ  Medailista z juniorského mistrovství Evropy 2021 Jovan Lekič dostal dvouletý zákaz dopingu

Konkurence pro začátek v Edmontonu se tedy v přípravných zápasech turnaje zahřívá. Kanada se v neděli utká se Švýcarskem a v pondělí se Švédskem na hřišti Red Deer následuje zápas 22. prosince v Edmontonu proti Rusku.

Tyto zápasy mají velkou váhu při určování toho, kdo se postaví proti Kanadě a zahájí turnaj 26. prosince proti České republice na Rogers Place.

„Chceš tam jít, chceš si hrát,“ řekl šest stop sedm dlouhý Kosa. „Chcete pomoci týmu vyhrát.“

Garand, potenciální New York Rangers, je veteránem týmu, který získal stříbrnou medaili na šampionátu v roce 2021 v Edmontonu, ačkoli Levy odehrál většinu minut.

Garand byl omezen na vstřelení branky na šest střel ve třetí polovině úvodního utkání Německa 16-2.

Šest stop a 179 liber vážící Kamloops Blazers dosáhli rekordu 15-4-0-0, průměr 1,85, záchranu 0,932 a dvě výluky ve WHL ve výběrovém táboře.

„Bylo skvělé, že ti tři kluci přišli s vědomím, že na vás není velký tlak,“ řekl Garand. „Můžu mluvit za nás tři. Rozhodně si toho vážíme.“

„Určitě jste pro nás věci vylepšili a je skvělé přijít a vědět, že budete v týmu a pustíte se do práce.“

Cossa, verze Detroitu Red Wings v prvním kole draftu, dorazila se solidními statistikami 15-3-2-1, 2,26 gólu do konce, 0,924 procenta záchrany a dvěma výlukami pro Edmonton Oil Kings z WHL. .

Brochu, který má nárok na registraci do NHL v roce 2022, nastavuje pro London Knights rekord v OHL 16-5-1-0.

Jeho pět stop, 11, 175 liber vsítil 2,28, jeho procento záchrany bylo 0,921 a vstřelil jeden gól.

Tato zpráva byla poprvé publikována v The Canadian Press dne 14. prosince 2021.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.