Izraelský premiér Netanjahu: Spojené arabské emiráty investují v Izraeli 10 miliard dolarů Ariel Kahane a zaměstnanci JNS

Izraelský předseda vlády uvedl, že ekonomika země poskočí vpřed kvůli „úžasným“ investicím.

14. března 2021 / Izrael Hume– Izraelský premiér Benjamin Netanjahu ve čtvrtek prohlásil, že Spojené arabské emiráty, s nimiž Izrael v září podepsal mírovou dohodu, plánují v zemi investovat 10 miliard dolarů.

Během tiskové konference se svými maďarskými a českými protějšky v Jeruzalémě Netanjahu uvedl, že izraelská ekonomika „poskočí vpřed“ kvůli investicím a že „konkrétní projekty“ jsou již předmětem diskuse.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu hovoří během tiskové konference s maďarským premiérem Viktorem Orbanem a českým předsedou vlády Andrejem Babischem v Jeruzalémě, 11. března 2021. Fotografie: Alex Kolomewski / Paul.

Tisková konference se konala jen několik hodin po zrušení plánované návštěvy Emirátů kvůli zpoždění při získávání jordánského povolení k přechodu přes jeho vzdušný prostor. Podle prohlášení vydaného Netanjahuovým úřadem zpoždění souvisí se zrušením návštěvy, kterou měl podle plánu provést jordánský korunní princ na Chrámové hoře kvůli sporu o bezpečnostní opatření.

Řekl: „Trvalo nám několik hodin, než jsme to napravili s Jordanem.“ „Můžeme létat a já můžu letět přes Jordán [due to the delay] Dodal, že dnešní návštěva není možná, dokud nebude dosaženo takové koordinace.

Proto jsem právě mluvil s šejkem Mohammedem bin Zayedem, velkým vůdcem, vůdcem Spojených arabských emirátů, a shodli jsme se na třech věcech: Zaprvé, brzy provést další návštěvu; Zadruhé, podporovat „zelený pas“ [program] Mezi Izraelem a Emiráty. A tři – a to je pro občany Izraele velmi důležitá zpráva – týkající se záměru Spojených arabských emirátů investovat v Izraeli různými způsoby ohromující částku 10 miliard dolarů.

Dříve ve čtvrtek v České republice Otevřeno Pobočka izraelského velvyslanectví v Jeruzalémě se na slavnostním ceremoniálu zúčastnila český premiér Andrej Babiš a izraelský ministr zahraničí Gabi Ashkenazi.

READ  Informační list: Spuštění USA a 60 globálních partnerů pro budoucnost internetu

Poprvé publikováno Izraelem Hayom – Israel Today

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *