Soupiska kanadského tréninkového kempu FIBA ​​Basketball World Cup má méně talentů NBA

Soupiska kanadského národního basketbalového týmu mužů se bude skládat z menšího počtu talentů NBA a více profesionálních zkušeností odjinud mířících do pátého kvalifikačního okna mistrovství světa.

Kanaďané se 10. listopadu utkají s Venezuelou a 13. listopadu pak s Panamou. Oba zápasy se odehrají na Edmonton Expo Center, protože tým se snaží kvalifikovat na mistrovství světa v basketbalu 2023 na domácí půdě. Bootcamp je naplánován na od 7. do 9. listopadu v hlavním městě Alberty.

Kanada, která je aktuálně na 15. místě ve FIBA, je jediným neporaženým týmem v Americe a ve skupině E se umístila na prvním místě s výsledkem 8:0.

Poté, co měla Kanada na soupisce v předchozím okně pět hráčů NBA a vedla 2:0, bude muset Kanada počítat s několika navrátilci a talenty odjinud.

Phil Scrubb, Kalif Young, Melvin Ejim a Cassius Robertson se vrací do sestavy poté, co soutěžili ve čtvrtém okně. Útočník Thomas Kennedy je jediným současným hráčem U Sports na soupisce tréninkového kempu.

Osmdesát zemí hraje v šesti kvalifikačních obdobích, aby si zajistily své místo mezi 30 národy, které se příští léto připojí k Japonsku a Filipínám na mistrovství světa v basketbalu s 32 týmy, přímé kvalifikaci na olympijské hry v Paříži 2024 o rok později.

Mistrovství světa v basketbalu 2023 se bude konat od 25. srpna do 10. září 2023 na Filipínách, v Japonsku a Indonésii.

Mistrovství světa je přímou kvalifikací na olympijské hry v Paříži 2024. O čtyřech olympijských místech se také rozhodne v kvalifikaci na poslední šanci, čemuž se Kanada chce vyhnout po tragickém vyřazení týmu z rukou České republiky v poslední šanci kvalifikace v roce 2021 ve Victorii.

Sledujte | Kanada v srpnu sesadila Panamu:

Kanada je v kvalifikaci mistrovství světa v basketbalu stále neporažena

Kanadský mužský basketbalový tým porazil Panamu v kvalifikaci mistrovství světa 106:50 a má bilanci 8:0.

READ  Odborníci tlačí na podporu, protože COVID se šíří Evropou

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *