Kanada se poprvé od éry Steva Nashe kvalifikuje do mužského basketbalu na olympijské hry

Kanada se poprvé od éry Steva Nashe kvalifikuje do mužského basketbalu na olympijské hry

Kanadský basketbalový tým mužů se kvalifikoval na olympijské hry poprvé od her v Sydney v roce 2000.

Kanadský tým vedený strážcem All-NBA Shai Gilgeous-Alexanderem porazil světovou jedničku Španělsko 88:85 a dostal se do čtvrtfinále mistrovství světa FIBA ​​poprvé od roku 1994, kdy jej hostil.

Kanada potřebovala porazit Španělsko, aby se kvalifikovala a kvalifikovala se do Paříže, jinak by musela projít poslední šancí kvalifikací na olympijské hry příští rok, pravděpodobně v červnu. Španělsko je nyní nuceno zúčastnit se turnaje poslední šance.

Kanada se připojila ke Spojeným státům, které se také kvalifikovaly v neděli, a také k hostitelské zemi Francii, Austrálii, Jižnímu Súdánu a Japonsku na olympijském stadionu pro 12 týmů. Dva nejlepší evropské týmy na finále mistrovství světa, stejně jako čtyři další země, se rovněž kvalifikují prostřednictvím kvalifikací poslední šance.

Mistrovství světa v basketbalu: harmonogram a výsledky

Kanada má více hráčů NBA než kterákoli jiná země než Spojené státy a právě jí unikla kvalifikace na poslední olympijské hry.

Kanada se kvalifikovala na Pařížské hry i přes absenci Jamala Murrayho (šampiona NBA s Denver Nuggets) a Andrewa Wigginse (2022 All-Star Forward za Golden State Warriors). Hvězdy NBA často vynechávají finále Světového poháru, aby si zajistily letní odpočinek mezi sezónami NBA, zvláště pokud plánují hrát olympiádu v následujícím roce.

A v roce 2021 osmičlenný tým NBA z Kanady prohrál 103:101 v prodloužení s týmem NBA pro jednoho hráče z České republiky v kvalifikačním turnaji Last Chance v Britské Kolumbii.

V roce 2016 Kanada prohrála s Francií a bylo ohroženo její místo na olympiádě v Riu.

V roce 2015 prohrál kanadský tým s devíti hráči NBA 79:78 s venezuelským týmem bez hráčů NBA v kvalifikačním utkání mistrovství Severní a Jižní Ameriky na olympijské hry v Riu.

V posledním olympijském vystoupení Kanady v roce 2000 to byl Steve Nash Vedl rozbitý tým, který se málem dostal do medailového kola. Nash a centr Todd McCulloch byli jejich jedinými dvěma hráči v NBA. Nashova upřímnost byla taková, že byl v slzách a po čtvrtfinálové prohře Kanady se stříbrnou Francií musel být odtažen z podlahy.

READ  Kenny Miller hovoří o Alanu McGregorovi a vlivu Stephena Gerrarda Rangers a záznamů Alfreda Morelose v keltštině v rozhovoru pro Old Firm | fotbalové novinky

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *