Český filmový festival se vrací do Little Rocku

Milovníci filmu v Little Rocku budou mít možnost vidět některé filmy z České republiky tento víkend v rámci tohoto festivalu českých filmů. Na akci, kterou pořádá Český honorární konzulát v Little Rocku, se představí partneři, jako je Arkansas Film Society a Divadlo Rona Robinsona z Ústředního knihovního systému Arkansasu.

Samotný festival je mezinárodní festival, který se podle webových stránek festivalu koná v 15 různých městech po celých Spojených státech a Kanadě. Little Rock je jedním z menších měst, kde se akce pořádá, přičemž některá města promítají více filmů než jiná.

Řada Little Rock se skládá z pěti různých filmů, z nichž první je uveden v pátek večer a zbytek v sobotu. Lenka Horáková z Českého honorárního konzulátu v Little Rocku říká, že páteční film bude představovat režiséra.

„To je skvělé, protože si s ním diváci promluví. Po filmu uděláme otázky a odpovědi a oni ho také navštíví,“ řekla Horáková. Filmy jsou různých žánrů, včetně některých založených na historických událostech.

„Golden Sting je drama odehrávající se během druhé světové války a událostí, které následovaly, a další film, Jan Balach, je také založen na historické události sovětské invaze do Československa v roce 1968,“ řekla Horáková. Samotná akce byla podle Horakové nastavena tak, aby zvýšila zájem a profil současného českého filmu.

„Poskytuje příležitost milovníkům americké kinematografie, kteří jsou zapálení pro světovou kinematografii, zažít nové a úspěšné české filmy,“ řekla Horáková. Zatímco český film může mít mnoho podobností s americkým filmem, Horukova věří, že filmy z České republiky nabízejí jedinečnou perspektivu.

„Poskytuje vám pohled do života ve střední Evropě, v České republice a z kulturního hlediska je to podle mě velmi zajímavé,“ řekla Horuková.

Informace o festivalu, včetně souhrnů filmů, časů promítání a informací o vstupenkách, najdete ve filmové asociaci Arkansas. webová stránka.

READ  Hudba pro uši: prodej české vinylové společnosti je na rekordně vysoké úrovni

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *