Eh, jinými slovy – The New York Times

Eh, jinými slovy – The New York Times

Skočit do: Obtížný důkaz | dnešní předmět

Sunday Puzzle – Will Shortz ve svém tištěném úvodu k této síti píše: „John Kugelman je softwarový inženýr a hudebník z Gainesville ve Virginii. Mnoho let pracuje v oblasti kybernetické bezpečnosti. „Miluji vše složité a logické.“ John říká. Cokoli je technický problém. Je to pro mě fascinující. (A co je koneckonců konstrukce křížovek, než geometrie slov?) Toto je Johnova druhá křížovka v The Times – obě neděle.

Debut pana Kugelmana, který vyšel loni v červenci, navrhl své podmínky výměnou písmen známých jako a lžíce, pojmenované po Donu z Oxfordu a ministrovi, který se proslavil tím, že si pletl svá slova. Dnešní téma využívá mumlání k sestavení řady hádanek a odpovědí, také s vynikajícím efektem.

V dnešním vybraném tématu je sedm příspěvků; Šest z nich je umístěno v šířkách 20, 22, 37, 60, 71 a 95 a sedmý a poslední příklad jsou dvě části o šířkách 113 a 117. Všechny jsou spojeny s otázkami, které jsou vyřešeny pro odpovědi na slovní hříčky, z nichž všechny obsahují alespoň jedno dvoupísmenné citoslovce, které dodává záznamu další význam.

Zřejmým příkladem toho je webová stránka 60-Across, kde je průvodce jednoduše „Farmers?“ Odpovědí jsou kuřecí křesla. Tento termín se může vztahovat na péči o drůbež, ale je známější jako název pro ty malé, křupavé, vykostěné kousky masa, které vůbec nepřipomínají skutečné kuře (pokud si nekoupíte kuře, které vypadá jako dinosaurus). Důležitým prvkem pro úpravu významu je ER v TENDERS, což dělá z názvu hádanky pěkný tip: „Ehm, jinými slovy…“.

Existuje několik dalších jemnějších indicií. „Erotický umělec?“ 22-Across míří do JUNK DRAWER, místa, kde můžete najít lepicí pásku, uvolněné hřebíky a staré balíčky sójové omáčky, Pokud jste se v poslední době nepřestěhovali. Ale sexy? Ach, ale tento „umělec“ vám „nakreslí“ obrázekodpad„: Myslí si „Titánskýnapříklad. 71 – via – „Switching hitter?“ – obzvláště elegantní. Odpovědí je záblesk světla. Místo baseballového míčku si vzpomeňte na pohyb používaný s nástěnným vypínačem.

READ  V prvních praktických videích byl odhalen vesmírně černý MacBook Pro s těsněním proti otiskům prstů

52 a. „Anthony Hopkins to vyhrál za pouhých 16 minut času na obrazovce“ je vyhodnocen jako nejlepší herec a odkazuje na jeho roli Hannibala Lectera ve filmu „Silence of the Lambs“. Podle všeho Dokonce i režisér filmu Jonathan Demme Překvapilo mě, že Hopkins byl nominován na nejlepšího herce místo na herce ve vedlejší roli, ale po letech jsou chvíle s Hannibalem Lecterem… Strašně nezapomenutelné.

55 a. „Jeden trefí mezerník?“ Donutil mě přemýšlet o jednom z nich V Hamletovi pracují opice na psacím stroji (Dovedete si představit, že byste viděli někoho vytvořit dokonalou kopii bez všech kódových slov poskládaných dohromady?) Místo toho se toto vodítko rozkládá na Vetřelec, což znamená, že jde o odkaz na Mos Eisley CantinaPředstavuji si.

14 d. Hm, začíná ještě někdo vidět „er“ evžádnýAnožádnýH? Já ano, hžádnýe, to je zajímavá shoda okolností – tento průvodce není součástí sady témat. Ale „píseň Indigo Girls s refrénem ‚Sečtěte sumu opravdové lásky / Vynásobte život podle…‘“ končí POWER OF TWO, která, když se změní pomocí tohoto tematického základu, se stane „pow of two“.

70 D. Tento záznam odráží 14D a obsahuje další „ehm“, něco, co jsem považoval za zřejmé, když jsem se snažil vyřešit problém „neodvolatelný, jako soudní rozhodnutí“. Potřebovali jste mnoho dopisů z protínajících se záznamů, abyste dospěli k průkaznosti, která Pochází z latiny a znamená „konečný“ nebo „rozhodující“. Poprvé se objevuje v Times Crossword.

79 D. „The Law Enforcer z vesmíru Harryho Pottera“ je AUROR, také poprvé; Zahrňte zmíněné AURORy Alastor „Mad Eye“ Moody a Kingsley ShackleboltAni jeden z nich zatím nebyl záhadou. (Možná se ptáte, jestli se nevyčerpáme novými informacemi o Harrym Potterovi, a odpověď zní: Zřejmě nikdy.)

READ  Proč se Bungie nezmínila o nejmasivnější sezóně strašidelných změn?

86 D. Tento záznam se od roku 1959 objevil 16krát, vždy s použitím zhruba stejných dvou vodítek – „vše dohromady“, jako v této hádance, nebo „jako celek“. Zpočátku tento adresář obsahoval „otec“. označovat francouzštinu, ale tato implikace mezitím klesla, což naznačuje, že EN BLOC je považováno za dostatečně běžné, aby bylo součástí anglické konverzace.

tam Discord server pro luštitele křížovek (Připoj se k nám!). Z tamních diskuzí jsem se dozvěděl, že ne každý má rád divná témata s dlouhými mučivými indiciemi. Cesta ven z mnoha z těchto hádanek – hej, Jako oni! -Myslel jsem, že by bylo chytré přeřadit. A toto je výsledek: cvičení v sebeovládání. Co lze udělat s nejjednoduššími a nejekonomičtějšími vodítky?

Velký pokřik na Boba Wise a Kena Sterna, kteří přišli s posledními dvěma příspěvky na toto téma. No nejsou rozkošní? Jsou to důvěrníci z dobrého důvodu.

Zaujal mě také mřížkový design s černými pyramidami nahoře a dole. Dlouhé hromady příspěvků by měly přidat trochu vzrušení do začátků a konců řešení lidí.

Předplatitelé mohou Podívejte se na klíč pro odpověď.

Snažíte se vrátit na stránku s hádankami? tady.

Co myslíš?

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *