Studie ukazují, že typ koronového viru v Kalifornii bude pravděpodobně nakažlivější a může způsobit závažnější onemocnění

Varianta narozená v Kalifornii, která se od začátku roku široce rozšířila po většině států, se zdá být nakažlivější než jiné verze koronaviru a může také způsobit závažnější onemocnění a poněkud rezistentní na imunitní odpověď těla, podle dvě studie zveřejněné v pondělí.

Do konce ledna představovala proměnná více než polovinu případů analyzovaných vědci z UCSF v jedné studii, která zkoumala údaje ze 44 kalifornských 58 krajů, včetně všech devíti z okresů Bay Area. Ještě v loňském září byla varianta vzácná a představovala méně než 1% případů.

Tyto dvě studie, z University of California v San Francisku a studie Chan Zuckerberg BioHub, jsou první, které ukazují, že takzvaná kalifornská varianta se šíří snadněji než jiné a má další znepokojivé rysy. Vědci měli podezření, že varianta byla nakažlivější na základě toho, jak rychle explodovala v některých částech státu, a protože byla spojena s několika velkými ohnisky, ale zatím jim chybí přesvědčivé důkazy.

Vědci z Chan Zuckerberg Biohub a UCSF zkoumali pozitivní výsledky testů v misijní čtvrti a zjistili, že přibližně 35% členů rodiny nakazilo infekci, když byl jeden případ kalifornské varianty přivezen domů; Míra útoku u ostatních variant byla kolem 26%.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *