Průmyslové parky mohou přilákat na Ukrajinu investice přes 2,5 miliardy dolarů

Na Ukrajině konečně začnou fungovat průmyslové parky. V příštích třech letech stát pomůže vybudovat infrastrukturu pro 25 průmyslových parků, což by Ukrajině přilákalo další investice ve výši 2,5 miliardy dolarů.

„Tento týden byly zapečetěny potřebné dokumenty včetně postupů pro zařazení a vedení rejstříku průmyslových parků. Řízení o zařazení bude rychlé a orientované na podnikání. V příštích třech letech stát pomůže vybudovat infrastrukturu pro 25 průmyslových parky,“ shrnul na Facebooku premiér Denys Shmyhal hospodářské výsledky z minulého týdne.

Podle vládních expertů a nezávislých analytiků může Ukrajina díky rozvoji průmyslových parků získat dodatečné investice ve výši 2,5 miliardy dolarů, dodal premiér. „Průmyslové parky mají efektivní růstové body pro pěstování v Polsku, České republice, Turecku a Jižní Koreji a plánujeme využít osvědčené postupy těchto zemí, aby fungovaly na Ukrajině,“ poznamenal Shmyhal.

Kabinet 19. ledna schválil postup přezkoumání dokumentů o zařazení průmyslového parku do příslušného rejstříku.

V říjnu 2021 prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj podepsal zákon, kterým se mění zákon Ukrajiny „o průmyslových parcích“. Dokument zavádí finanční, infrastrukturní a institucionální pobídky pro investory do průmyslových parků.

K prosinci bylo na Ukrajině registrováno 52 průmyslových parků, z nichž pouze 10 funguje.

V roce 2022 je v rozpočtu 400 milionů UAH na spolufinancování výstavby infrastruktury pro průmyslové parky.

ol

READ  Měny v podmínkách SDR - Trhy

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.