Čínské denní domácí příznaky COVID se více než ztrojnásobily

Čínské denní domácí příznaky COVID se více než ztrojnásobily

Obyvatelé stojí frontu před místem testování nukleových kyselin v nemocnici po případech onemocnění koronavirem (COVID-19) v Šanghaji, Čína, 11. března 2022. China Daily via Reuters

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

Peking (Reuters) – Pevninská Čína ohlásila v neděli dvouleté maximum 1 807 nových vnitrostátně přenosných případů COVID-19, což je více než trojnásobek počtu případů předchozího dne, protože nárůst infekcí v severovýchodní provincii vedl zemi k tlaku zdravotní prostředky.

Nedělní údaje Národní zdravotní komise ukázaly, že počet místně přenášených případů s potvrzenými symptomy v sobotu vzrostl ze 476 den předtím. Denní počet zahrnoval 114 lidí, kteří byli původně klasifikováni jako asymptomatičtí a následně se u nich rozvinuly příznaky.

Počet případů v Číně je mnohem nižší než v mnoha jiných zemích, ale rostoucí počet může zkomplikovat ambici Pekingu o „dynamické likvidaci“ potlačit infekci co nejrychleji.

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

Prudký nárůst přiměl zdravotnické úřady, aby poprvé umožnily veřejnosti koupit si soupravy pro rychlé autotesty, které pomohou rychle odhalit infekci, přičemž někteří odborníci tvrdí, že předchozí čínská strategie založená na testování DNA – které vyžadovalo, aby lékaři odebírali vzorky – se stala obtížnější. s rychle se šířící variantou Omicron. Přečtěte si více

Severovýchodní provincie Ťi-lin ohlásila v sobotu 1 412 nových lokalizovaných asymptomatických případů, což představuje 78 % z celkového počtu v zemi a oproti 134 den předtím.

Nárůst „ukázal, že některé místní oblasti, které čelí rychlé eskalaci epidemie, postrádají schopnost rozšířit lékařské zdroje, což vedlo k omezenému pronikání infekce do centrálních zařízení během krátké doby,“ uvedl představitel provincie Jilin. na tiskovém brífinku.

Podle místních oficiálních zpráv a státních médií úřady v Čchang-čchunu, hlavním městě provincie, které je již uzavřeno, provedly hromadné testy a pracují na přeměně výstaviště na dočasnou nemocnici s 1500 lůžky.

READ  „Poctivé“ monografie prince Harryho byly zpožděny kvůli potenciálnímu překvapení „velkého startu“ | Royal | Zprávy

Jižní technologické centrum v Shenzhenu oznámilo v sobotu 60 nových místních případů s potvrzenými příznaky, což je nejvyšší počet ve městě od doby, kdy Čína poprvé propukla na začátku roku 2020.

Všech devět provincií v Shenzhenu pozastavilo stolování v restauracích, uzavřelo vnitřní zábavní podniky a vyžaduje, aby podniky pracovaly z domova od pondělí do pátku, pokud je možná práce na dálku, s výjimkou těch, kteří pracují v důležitých sektorech.

Šest místních vládních úředníků nebo úřadů komunistické strany v jižním městě Dongguan bylo vyhozeno ze svých funkcí za to, že odváděli špatnou práci při prevenci a kontrole nového koronaviru, uvedla v neděli státní média.

Organizátor v prohlášení uvedl, že China Development Forum, obchodní setkání na vysoké úrovni v Pekingu, původně plánované na 19. až 22. března, bude kvůli situaci COVID odloženo na neurčito.

Údaje NHC ukázaly, že počet nových místně přenášených asymptomatických případů, které Čína neklasifikuje jako potvrzené případy, v sobotu vzrostl na 1 315 z 1 048 den předtím, čtvrtý po sobě jdoucí den nárůstu.

Nebyla zaznamenána žádná nová úmrtí, čímž se počet obětí zvýšil na 4 636. K 12. březnu hlásila pevninská Čína 115 466 případů s potvrzenými příznaky, včetně domácích případů i případů mimo pevninu.

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

(Zprávy Kevin Yao a Roxanne Liu) Střih William Mallard a Jerry Doyle

Naše kritéria: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *