Food Australia: Úsilí o pomoc a záchranu pokračuje, zatímco se Sydney připravuje na silný déšť

Policie uvedla, že počet obětí stoupl na 10 poté, co byla v zatopené budově nalezena mrtvá žena, o níž se soudí, že jí je 80 let.

Záplavové vody z povodně, která začala koncem minulého týdne, zaplavily několik měst a mostů v Queenslandu a Novém Jižním Walesu a přesunuly se na jih se silným deštěm a předpovědí možných bleskových povodní v Sydney.

„Tento meteorologický systém… uvidíme, jak se dostane na centrální pobřeží Sydney a už nyní vidíme jeho prvky,“ řekl premiér Scott Morrison během brífinku pro média.

Sydney, největší australské město s více než 5 miliony obyvatel, by v úterý odpoledne mohlo během šesti hodin spadnout až 150 mm (6 palců) srážek, uvedl Bureau of Meteorology. Průměrné srážky v Sydney za březen jsou podle oficiálních údajů 138 mm.

Premiér Nového Jižního Walesu Dominic Beirut popsal nepříznivé počasí jako „jednu událost za tisíc let“ a řekl, že záchranné týmy provedly ve státě více než 1000 záchranářů poté, co dosud obdržely 6000 volání o pomoc.

Obyvatelé nosí své věci, když 1. března 2022 uklízí své domovy na předměstí Newmarket zničeném povodněmi.

Stovky lidí stále uvízly doma ve městě Lismore na severu Nového Jižního Walesu, kde čelí nejhorším záplavám vůbec, uprostřed zpráv o tom, že někteří tráví noc na střechách. Starosta Steve Craig řekl Channel Seven, že devět lidí se stále pohřešuje a zbývá provést 400 záchrany.

Úřady uvedly, že asi 50 lidí bylo zachráněno poté, co přes noc uvízli na mostě, když rychle stoupající voda zaplavila jeho konce.

Podnebí La Nina na východním pobřeží Austrálie, obvykle spojené s většími srážkami, dominovalo již druhým rokem v řadě.

Premiérka Queenslandu Anastasia Balachchuk v úterý uvedla, že Brisbane, třetí největší město Austrálie, spadlo za poslední tři dny asi 80 % ročních srážek.

READ  Projev krále Karla III. chválí královnu Alžbětu II.: Nejnovější aktualizace

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.