Čína: Šanghaj zavře dveře kvůli testování, protože COVID eskaluje | Zprávy o pandemii koronaviru

Čína: Šanghaj zavře dveře kvůli testování, protože COVID eskaluje |  Zprávy o pandemii koronaviru

Finanční centrum s 26 miliony lidí se stalo testovacím polem pro čínskou politiku „nula COVID“.

Šanghaj, čínské finanční centrum, uvedlo, že zamkne město ve dvou fázích kvůli testování na COVID-19 po dobu devíti dnů poté, co oznámilo nový denní záznam asymptomatických infekcí.

V neděli úřady uvedly, že pro cvičení rozdělí Šanghaj na dvě části, přičemž jako vodítko použijí řeku Huangpu, která protéká městem. Oblasti na východ od řeky a některé na západ budou uzavřeny a testovány mezi 28. březnem a 1. dubnem. Zbývající oblasti budou uzavřeny a testovány mezi 1. a 5. dubnem.

Veřejná doprava, včetně služeb přepravy cestujících, bude v těchto oblastech po uzavření pozastavena, uvedla městská vláda na svém oficiálním účtu WeChat s tím, že neschválená vozidla nebudou vpuštěna na silnice.

Uvedla také, že všechny společnosti a továrny během období uzavření přeruší výrobu nebo práci na dálku, s výjimkou těch, které se podílejí na poskytování veřejných služeb nebo dodávkách potravin.

„Veřejnost je žádána, aby podporovala, chápala a spolupracovala s prací města na prevenci a kontrole epidemií a aby se řádným způsobem účastnila testování DNA,“ dodala vláda.

Šanghaj se téměř měsíc potýká s novým nárůstem COVID-19 a v sobotu ohlásila nejvyšší denní počet případů od ústupu počáteční epidemie v Číně. Město zaznamenalo 2 631 nových asymptomatických případů, což představuje téměř 60 procent z celkového počtu nových asymptomatických případů v Číně toho dne, a také 47 nových případů s příznaky.

Zatímco počet případů v Šanghaji zůstává podle globálních standardů skromný, město s 26 miliony obyvatel se stalo testovacím polem pro čínskou strategii „nula COVID“, která se snaží ovládnout vysoce nakažlivou variantu Omicron.

Šanghajské úřady se dříve bránily celoměstskému uzamčení, aby se vyhnuly destabilizaci jeho ekonomiky, a rozhodly se pro propracovanější přístup „rozřezávání a vytváření sítí“, který zahrnuje kontrolu čtvrtí jednu po druhé.

READ  Předběžné sčítání hlasů ve volbách ukazuje, že v předčasných volbách vede thajská opozice

Více než 14 milionů obyvatel Šanghaje podstoupilo testy na antigen, uvedla v neděli Šanghajská městská zdravotní komise.

Někteří obyvatelé si však reptali na zdánlivě nekonečné cykly testování a neúhledný přístup k ukončení přepravních řetězců, přičemž někteří tvrdí, že náklady na nulový COVID jsou příliš vysoké.

Frustrace byla pociťována i jinde v Číně.

Začátkem tohoto měsíce ve videu, které kolovalo po sociálních sítích, dav v severovýchodním městě Shenyang zabouchl okna trhu s oblečením, když frustrovaně křičel na další kolo testování na COVID-19.

Čína hlásila 26. března celkem 4 448 nových asymptomatických infekcí, což je nárůst oproti 4 430 předchozí den, včetně 1 007 nových případů v severovýchodní provincii Ťi-lin v zemi, která je v současné době uzavřena.

Země oznámila 1 254 nových potvrzených případů vykazujících příznaky, což je pokles z 1 335 den předtím. Z nových případů bylo 1 217 postoupeno místně ve srovnání s 1 280 o den dříve.

Dne 26. března nebyla hlášena žádná úmrtí, čímž se počet obětí zvýšil na 4 638. K 26. březnu potvrdila pevninská Čína 143 240 případů onemocnění COVID-19.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *