Kanada porazila Českou republiku v tiebreaku a poprvé se dostala do finále Poháru Billie Jean Kingové

Vedeni inspirovanou hrou Leily Fernandezové dosáhli Kanada svého prvního finále Billie Jean King Trophy.

Fernandezová a Gabriela Dabrowski porazili Češky Barboru Krejčíkovou a Katerynu Siniakovou v tiebreaku o druhém setu 7-5, 7-6 (3) v sobotu, když Kanada postoupila výhrou 2:1 v semifinále ITF Women's Tennis Championships.

Fernandezová dala Kanadě naději, když dnes porazila Marketu Vondroušovou 6-2, 2-6, 6-3. S Dabrowskim pak ve finále ve španělské Seville porazili jeden z nejlepších deblových týmů světa.

„Je to skvělý den pro kanadský tenis,“ řekla Fernandezová a dodala, že vítězství Kanaďanů v Davis Cupu v roce 2022 inspirovalo ji i její spoluhráče.

„V utkání dvouhry jsem byl velmi rád, že se mnou byli diváci, a jejich povzbuzování mi opravdu pomohlo.“

Sledujte, jak si Kanada poprvé zarezervuje vstupenku na finále Billie Jean King Cup:

Kanada si zajistila historické místo ve finále Billie Jean King Cupu dvojitým vítězstvím

Leila Fernandezová a Gabriela Dabrowski porazily Češku Barboru Krejčíkovou a Katerynu Siniakovou 7-5, 7-6 (3) a poprvé v historii zarezervovaly Kanadu vstupenku na finále Billie Jean King Cupu.

Kanada se v neděli ve finále 12 zemí střetne s Itálií.

Živý přenos z finále začíná v 9:00 ET na CBCSports.ca, aplikaci CBC Sports a CBC Gem.

Dabrowski, 31letá rodačka z Ottawy, před dvěma měsíci vyhrála ženský šampionát US Open ve čtyřhře.

Krejčíková, šampionka French Open z roku 2021, vytvořila pár se Siniakovou a vyhrála sedm velkých titulů ve čtyřhře, včetně letošního Australian Open.

Kanada vyhrála úvodní sadu rozhodující čtyřhry. Týmy zůstaly na podání, dokud Kanada nezlomila svého soupeře a ujala se vedení 6-5 a poté uzavřela dohodu výhrou na podání.

Týmy si vyměnily brejky na konci druhého setu, poté Kanada vytrvala v tiebreaku a Fernandezová poslala svůj tým do finále.

READ  Obranné dvojice Bruins zůstávají v pohybu

Semifinále otevřela Kanaďanka Marina Stakosek prohrou 2:6, 1:6 s Krejčíkovou. Fernandezová ale udržela kanadské naděje naživu, když ve druhém zápase dne porazila Vondroušovou, wimbledonskou šampionku žen.

„Hrála jsem svou hru a snažila jsem se ji dostat,“ řekla 21letá Fernandezová po svém vítězství ve dvouhře. „Miluji tenis Billie Jean Cup. Je to Světový pohár v tenisu.“

pozorovala Stakosek prohrává svůj úvodní semifinálový zápas

Kanaďanka Marina Stakosek podlehla Barboře Krejčíkové, aby otevřela semifinále Billie Jean King Cupu

Tento 18letý mladík pochází z Mississauga v Ontariu. Ve svém úvodním semifinálovém utkání finále Billie Jean King Cupu prohrála s Češkou Barborou Krejčíkovou ve dvou setech (2-6, 1-6).

Kanada podruhé a teprve poprvé od roku 1988 postoupila do semifinále prestižní týmové akce.

Vondroušová, která si letos v létě připsala grandslamové vítězství ve Wimbledonu, vyhrála na Billie Jean Cupu 14 zápasů v řadě.

Světová sedmička viděla, že její 26setová vítězná série a 13zápasová vítězná série přerušila na Billie Jean King Cupu Fernandezovou.

Fernandez držel podání v dlouhém, 10minutovém úvodním zápase. Rychle se ujala vedení 4:0 a udržela se ve výhře v prvním setu 6:2.

pozorovala Fernandez udržuje Kanadu při životě:

Layla Fernandez zaznamenala rozhodující vítězství a vyrovnala Billie Jean v semifinále Copa del Rey

Laval, Que. Její krajanka Markéta Vondroušová porazila Českou republiku 6-2, 2-6, 6-3 a vynutila si rozhodující třetí zápas v semifinále Billie Jean King Cupu.

Ve druhém setu se tabulky obrátily. Vondroušová se zvedla, aby vyhrála druhý set a vedla 4:0, aby rozhodla o vítězství 6:2 ve druhém setu.

Vondroušová a Fernándezová si vzájemně prolomily podání a zahájily tak rozhodující set. Jenže rodačka z Montrealu, na světovém žebříčku č. 35, dostala Kanadu do vedení 3:1, vyhrála podání ve druhém gemu, brejkla Vondroušovou a udržela se, aby si vynutila rozhodující čtyřhru.

READ  První mezinárodní fotbalista, který se ukázal jako gay

Stakusicův kouzelný nájezd skončil v úvodním zápase proti Čechům. 18letý rodák z Toronta, který je na 258. místě světového žebříčku, ohromil dva nejlepší 70 hráče úvodními vítězstvími v kanadské skupinové fázi vítězstvími nad Španělskem a Polskem.

Sedmadvacetiletou Krejčíkovou zaostala poté, co Češka v úvodu prolomila Kanaďanku podání.

Stakoseková se bránila a v prvním setu zaostávala 3:2, ale šampionka French Open z roku 2021 se shromáždila ve třech zápasech v řadě a ujala se vedení.

Světová desítka Krejčíková byla proti své mladé soupeřce lepší, když vyhrála druhý set 6:1 a získala tak Češky bod.

V prvním sobotním semifinále Yasmine Paolini porazila Tamaru Zidansek a Martina Trevisan porazila Kaju Jovan a zajistila Itálii vítězství 2:0 nad Slovinskem.

Osmí Italové budou usilovat o pátý titul Billie Jean Trophy, první od roku 2013.