Ministerstvo zdravotnictví Wisconsinu potvrdilo první případ západonilského viru

Ministerstvo zdravotnictví Wisconsinu oznámilo první letošní případ viru západního Nilu u člověka u obyvatele okresu Sheboygan a případy viru západního Nilu byly také hlášeny u tří wisconsinských zvířat, dvou koní a ptáka. Tyto případy zvířat byly nalezeny v okresech Trempealeau, Monroe a Milwaukee. Ministerstvo zdravotnictví lidem připomíná, aby se chránili před bodnutím komárem. Navzdory nižším teplotám přetrvá aktivita komárů a riziko infekce západonilským virem až do prvního mrazu (teploty pod 28 stupňů po dobu nejméně čtyř hodin po sobě). „Tato zpráva o prvním případu západonilského viru u člověka je připomínkou trvalého významu přijímání preventivních opatření k prevenci kousnutí komáry a virů, které přenášejí, když přecházíme do podzimu,“ řekla státní zdravotnice Paula Tran. „Zatímco virus západního Nilu a další viry šířené komáry představují riziko pro všechny obyvatele Wisconsinu, lidé s oslabeným imunitním systémem s největší pravděpodobností onemocní závažným onemocněním.“ Virus západního Nilu se šíří kousnutím infikovaného komára. Virus se nepřenáší přímo z člověka na člověka, ze zvířete na zvíře nebo ze zvířete na zvíře.

Ministerstvo zdravotnictví Wisconsinu oznámilo první letošní případ viru západního Nilu u člověka u obyvatele okresu Sheboygan.

Případy západonilského viru byly také hlášeny u tří zvířat ve Wisconsinu, koně a ptáka. Tyto případy zvířat byly nalezeny v okresech Trempealeau, Monroe a Milwaukee.

Ministerstvo zdravotnictví lidem připomíná, aby se chránili před bodnutím komárem. Navzdory nižším teplotám přetrvá aktivita komárů a riziko infekce západonilským virem až do prvního mrazu (teploty pod 28 stupňů po dobu nejméně čtyř hodin po sobě).

„Tato zpráva o prvním případu západonilského viru u člověka je připomínkou trvalého významu přijímání preventivních opatření k prevenci kousnutí komáry a virů, které přenášejí, když přecházíme do podzimu,“ řekla státní zdravotnice Paula Tran. „Zatímco virus západního Nilu a další viry šířené komáry představují riziko pro všechny obyvatele Wisconsinu, lidé s oslabeným imunitním systémem s největší pravděpodobností onemocní závažným onemocněním.“

READ  Počet případů opičích neštovic ve Spojených státech je 1 tisíc

Západonilský virus se šíří kousnutím infikovaného komára. Virus se nepřenáší přímo z člověka na člověka, ze zvířete na zvíře nebo ze zvířete na zvíře.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.