Češi hledají pomoc v zahraničí při léčbě pacientů s COVID-19

Těžce postižená Česká republika se vrátila do Německa a dalších evropských zemí s žádostí o pomoc při léčbě pacientů s koronovým virem.

Ministr vnitra John Hamasek ve středu uvedl, že sousední Německo poskytlo ve svých nemocnicích desítky lůžek k léčbě českých pacientů Govt-19. 19 z nich uvedlo, že jsou okamžitě připraveni.

Hamzek uvedl, že Švýcarsko je další zemí ochotnou pomoci s 20 lůžky ve svých nemocnicích, které se dobrovolně postarají o přepravu pacientů.

Probíhala jednání s Polskem o poskytnutí přibližně 200 lůžek.

Denní nárůst potvrzených nových případů dosáhl v úterý 16 642, což je čtvrté nejvyšší číslo od propuknutí, které by mělo hospitalizovat více než 8 000 pacientů s COVID-19.

Některé nemocnice v západních Čechách poblíž hranic s Německem, střední část země kolem Prahy a Pardubice východně od Prahy již pacienty neumožňují a musí být převezeny na kliniky jinde v zemi. Nebylo okamžitě jasné, kdy mohou být pacienti převezeni do zahraničí.

„Jedná se o situaci, kterou jsme nikdy předtím nezažili,“ uvedl v českém veřejnoprávním rozhlase o celých nemocnicích hejtman Pardubického kraje Martin Nadoliki.

Ministr zdravotnictví John Platney, který stav nemocnic označil za „kritický“, ve čtvrtek uvedl, že vláda schválila jeho plán nařídit zdravotnickým pracovníkům kromě praktických lékařů a gynekologů pracovat v nemocnicích z ambulancí.

„Musíme mobilizovat naše rezervy,“ řekl Platney.

READ  Česká republika zaznamenává nejnižší míru nezaměstnanosti v EU a OECD - Brněnský deník

V nedávném kroku vláda nařídila povinné testování zaměstnanců v soukromých společnostech. Lidé s více než 250 zaměstnanci to začali dělat ve středu, následovali lidé s nejméně 50 zaměstnanci v pátek.

Ministr průmyslu a obchodu Karel Howlisek uvedl, že plánuje navrhnout podobná opatření pro veřejné zaměstnance.

Podle Evropského střediska pro kontrolu a prevenci nemocí má Česká republika s 1120 případy 14denní míru oznámení na 100 000 lidí.

Země s více než 10,7 miliony má téměř 21 000 úmrtí v téměř 1,3 milionu potvrzených případů.

———

Sledujte všechny epidemie AP zde:

https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic

https://apnews.com/hub/coronavirus-vaccine

https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *