Prezidentské schválení Dohody o energetické spolupráci s Českou republikou

20. prosince 2021 15:35 (UTC + 04: 00)

360

Autor: Ayya Lmahammad

Ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev podepsal příkaz uznávající „Dohodu o spolupráci v energetickém sektoru mezi Ministerstvem energetiky Ázerbájdžánu a Ministerstvem průmyslu a obchodu České republiky“, uvedl Azeertag 20. prosince.

Poté, co dohoda vstoupila v platnost, bylo Ministerstvo energetiky Ázerbájdžánu pověřeno implementací jejích pravidel a Ministerstvo zahraničních věcí Ázerbájdžánu bylo pověřeno zasláním oznámení vládě ČR ohledně implementace vnitřních postupů pro implementaci dokumentu. .

Je třeba poznamenat, že Ministerstvo energetiky Ázerbájdžánu a Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR podepsaly 30. září Dohodu o energetické spolupráci.

Dohoda se zabývá rozšířením bilaterální spolupráce v oblasti ropy a zemního plynu, petrochemie, obnovitelných zdrojů energie, biopaliv v energetickém sektoru a navázáním vztahů mezi příslušnými sektory v souladu s národním právem obou zemí.

Dokument rovněž zahrnuje rozvoj spolupráce v oblasti energetické účinnosti a úspor energie v rezidenčním sektoru a velkých energetických společnostech a výměnu informací a postupů, školení, společné semináře, konference a fóra.

Dokument rovněž vyjadřuje podporu provádění společných energetických projektů se třetími zeměmi. Podle dohody se plánuje zřízení společné pracovní skupiny pro energetickou spolupráci.

Ázerbájdžán a Česká republika spolupracují v různých odvětvích hospodářství. V Ázerbájdžánu působí asi 30 společností s českým kapitálem. Česká republika investovala v Ázerbájdžánu 37,2 milionů USD, zatímco investice Ázerbájdžánu v České republice v letech 1995-2021 činily 48,2 milionů USD.

Je třeba poznamenat, že obchodní obrat mezi Ázerbájdžánem a Českou republikou za prvních 10 měsíců roku 2021 činil 194,8 milionů dolarů.

Sleduj nás na Twitteru: Ajja Elmagamadu

Sleduj nás na Twitteru ZerAzerNewsAz

READ  „Lidská práva musí být realitou“, říkají čeští vědci

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *