Český pivovar Budvar zvyšuje čistý zisk uprostřed pandemie | Majitel

Praha (AFP) – Budvar, český sládek, který je v dlouhodobém soudním sporu s americkou společností Anheuser-Busch ohledně používání značky „Budweiser“, zvýšil loni čistý zisk zhruba o 10% uprostřed rekordní produkce jako pandemie viděl lidi pít velké množství Méně v barech a více doma.

Budějovický Budvar NP, státní pivovar již 125 let, v pondělí uvedl, že v roce 2020 dosáhl čistého zisku 305 milionů korun (14 milionů dolarů). Jeho produkce vzrostla v loňském roce o 3,1% na rekordních 1,73 milionu hektolitrů (45,7 milionů galonů). . .

Poptávka po pivu v tancích a sudech loni poklesla, protože bary a restaurace byly tak dlouho zavřené, ale Budvar dokázal uspokojit rostoucí poptávku po lahvovém pivu.

Pivovar se v posledních letech rozšířil, aby byl schopen ročně vyprodukovat více než 2 miliardy hektolitrů (52,8 miliard galonů) piva. Tato investice umožnila reagovat na změny na trzích uprostřed pandemie koronavirů.

Budvar prodává pivo asi v 80 zemích a Německo, jeden z jeho hlavních trhů, v roce 2020 obzvláště silně vzrostlo. Tržby rovněž dosáhly rekordu v loňském roce, kdy vzrostly o 0,4% na 2,81 miliardy korun (129 milionů dolarů).

Copyright 2021 Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.

READ  Členové EU souhlasí se zrušením cestovních omezení pro americké turisty السياح

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *