Český pivovar Budvar zvyšuje čistý zisk uprostřed pandemie | Majitel

Praha (AFP) – Budvar, český sládek, který je v dlouhodobém soudním sporu s americkou společností Anheuser-Busch ohledně používání značky „Budweiser“, zvýšil loni čistý zisk zhruba o 10% uprostřed rekordní produkce jako pandemie viděl lidi pít velké množství Méně v barech a více doma.

Budějovický Budvar NP, státní pivovar již 125 let, v pondělí uvedl, že v roce 2020 dosáhl čistého zisku 305 milionů korun (14 milionů dolarů). Jeho produkce vzrostla v loňském roce o 3,1% na rekordních 1,73 milionu hektolitrů (45,7 milionů galonů). . .

Poptávka po pivu v tancích a sudech loni poklesla, protože bary a restaurace byly tak dlouho zavřené, ale Budvar dokázal uspokojit rostoucí poptávku po lahvovém pivu.

Pivovar se v posledních letech rozšířil, aby byl schopen ročně vyprodukovat více než 2 miliardy hektolitrů (52,8 miliard galonů) piva. Tato investice umožnila reagovat na změny na trzích uprostřed pandemie koronavirů.

Budvar prodává pivo asi v 80 zemích a Německo, jeden z jeho hlavních trhů, v roce 2020 obzvláště silně vzrostlo. Tržby rovněž dosáhly rekordu v loňském roce, kdy vzrostly o 0,4% na 2,81 miliardy korun (129 milionů dolarů).

Copyright 2021 Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.

READ  Hodnoty měn ve smyslu ZPČ - trhy

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *