Co byste měli jíst před ranním cvičením, podle bývalého fitness nadšence z Navy SEAL

Ranní cvičení vám může udržet energii na celý den, to znamená, pokud se můžete obtěžovat táhnout se do posilovny.

Ale to, co jíte, než se zpotíte, může podle jednoho odborníka určit, jak velký pokrok uděláte.

Patrick Dale, bývalý námořník, nyní majitel posilovny a fitness spisovatel, se podělil o své tipy na nejlepší předtréninkové snídaně.

Od nízkotučných sýrových anglických muffinů po krůtí muffiny, pan Dale odhalil svá nejlepší jídla pro zvýšení energetické hladiny po ránu.

Fitness expert a majitel posilovny Patrick Dale se podělil o své tipy na nejlepší předtréninkové snídaně, od nízkotučných sýrových anglických muffinů po krůtí muffiny.

Mezi další snídaně zvyšující energii, které navrhuje, patří rozmačkané zralé banány s medovým toastem a ovesné vločky s lesním ovocem nebo cereáliemi a nízkotučným mlékem.

Pokud spěcháte, dobrá předtréninková svačina je podle pana Dale také energetická tyčinka nebo granola.

Navrhuje také jíst míchané bílky a rýžové sušenky jako snídani před tréninkem.

Dale, který se narodil v Británii a nyní žije na Kypru, říká, že vaše předtréninková snídaně by měla být plná rychle působících, snadno stravitelných sacharidů.

Bývalý fitness patrick Dale z Navy SEAL (na obrázku) říká, že vaše předtréninková snídaně by měla být plná rychle působících, snadno stravitelných sacharidů, protože váš čas mezi probuzením a cvičením bude omezený.

Bývalý fitness patrick Dale z Navy SEAL (na obrázku) říká, že vaše předtréninková snídaně by měla být plná rychle působících, snadno stravitelných sacharidů, protože váš čas mezi probuzením a cvičením bude omezený.

Navrhuje, abyste jedli potraviny, které jsou v tabulce glykemického indexu hodnoceny od středního po vysoké – což měří, jak rychle začnou sacharidy působit.

Když jíte sacharidy, rozkládají se na glukózu – kterou tělo využívá jako palivo.

Pan Dale tvrdí, že rychle působící sacharidy jsou nejlepší pro ranní jídlo před tréninkem, kdy nemusíte mít tolik času mezi probuzením a cvičením.

READ  Start testovacího letu Artemis 1 NASA byl odložen poté, co se objevily problémy

Příklady těchto sacharidů jsou datle, snídaňové cereálie, bílý chléb, zralé banány a bílá rýže.

Typ cvičení, které děláte, také určí, zda jsou nejlepší rychle působící nebo pomalu působící sacharidy.

Pro krátký, intenzivní trénink odborníci doporučují konzumovat rychle působící sacharidy, abyste získali energii.

Pro delší tréninky se doporučují pomalu působící sacharidy, jako je hnědá rýže nebo quinoa, protože energii uvolňují postupně.

Pro časově omezené návštěvníky posiloven jsou však nejlepší rychle působící sacharidy, jak je Dale nazývá „přímým zdrojem energie“.

I když tvrdí, že můžete začít svůj den pouze sacharidy, výzkumy podle něj ukazují, že je nejlepší je kombinovat s bílkovinami.

Zralé banány jsou příkladem rychle působících sacharidů, o kterých Dale říká, že jsou klíčem k vaší předtréninkové snídani.

Dalším příkladem rychle působících sacharidů, které můžete zařadit do svého ranního jídla, je bílý chléb

Datle, snídaňové cereálie, bílý chléb, zralé banány a bílá rýže jsou příklady rychle působících sacharidů

Protein pomáhá budovat svalovou hmotu tím, že opravuje a udržuje svalovou tkáň, takže pan Dale doporučuje přidat jeho trochu do jídla před tréninkem.

Pokud jde o to, co vynechat u snídaně, měli byste se vyhnout tučným potravinám a potravinám s vysokým obsahem vlákniny, pokud se chystáte cvičit, říkají odborníci.

Ačkoli je tuk důležitý jako součást vaší celkové stravy, jeho trávení trvá dlouho, takže je nejlepší se mu vyhnout před cvičením, říká registrovaná dietoložka a nutriční terapeutka Megan Casper, RD, členka Americké dietetické asociace.

Řekla: To znamená [that] Pokud sníte něco opravdu s vysokým obsahem tuku, vzpomeňte si na smažená jídla nebo slaninu těsně před tréninkem, zůstane to nestrávené v žaludku a způsobí zažívací potíže.

Pan Dale také říká, že snídaně by měla mít nízký obsah tuku, a dokonce nedoporučuje zdravé tuky, jako je olivový olej, lněný olej nebo kokosový olej.

Tvrdí také, že stejná úvaha platí i pro vlákna.

READ  Bylo zjištěno, že ketamin zvyšuje mozkový hluk

Navrhuje, abyste jedli více potravin, které jsou rafinované a mají přirozeně nízký obsah vlákniny, jako je bílý chléb, spíše než celozrnné.

Musíte dát svému tělu čas, aby začalo trávit jídlo, než začnete trénovat a fitness guru říkají, že ideální je jíst 30 až 60 minut předem.

Ale pokud je váš čas mezi probuzením a cvičením omezený, pan Dale navrhuje snídat, protože tekutiny se tráví rychleji než pevné látky.

„Tím, že snídáme, zaplavujeme tělo vysoce intenzivní výživou, která bude i nadále posilovat procesy přestavby, omlazení a očisty těla, aniž by tělo zatěžovalo,“ řekla registrovaná dietoložka Lauren Feltsová, majitelka webu The Health and Wellness. Svatý Kale. Zažívací.‘

Někteří lidé doporučují provádět ranní tréninky na lačný žaludek – tomu se říká rychlostní trénink.

Surrey Human Performance Institute však říká, že všeobecná shoda mezi odborníky je, že se to nedoporučuje, protože to může vést k únavě a nedostatku soustředění a může to bránit vašemu výkonu.

Kolik cvičení potřebujete

Aby zůstali zdraví, dospělí ve věku 19 až 64 let by se měli snažit být denně aktivní a měli by dělat následující:

  • Alespoň 150 minut mírné aerobní aktivity, jako je jízda na kole nebo rychlá chůze, každý týden
  • Silový trénink 2 nebo více dní v týdnu, který procvičuje všechny hlavní svaly (nohy, boky, záda, břicho, hrudník, ramena a paže)

nebo:

  • 75 minut intenzivní aerobní aktivity, jako je běh nebo hra tenisu ve dvouhře, každý týden
  • Silový trénink 2 nebo více dní v týdnu, který procvičuje všechny hlavní svaly (nohy, boky, záda, břicho, hrudník, ramena a paže)

nebo:

  • Kombinace mírné a intenzivní aerobní aktivity každý týden – např. 2 x 30 minut běhu plus 30 minut rychlé chůze se rovná 150 minutám mírné aerobní aktivity a
  • Silový trénink 2 nebo více dní v týdnu, který procvičuje všechny hlavní svaly (nohy, boky, záda, břicho, hrudník, ramena a paže)
READ  Objevte obrovskou planetu 10krát větší než Jupiter obíhající kolem dvojice obřích hvězd

Dobrým pravidlem je, že jedna minuta intenzivní aktivity poskytuje stejné zdravotní výhody jako dvě minuty mírné aktivity.

Jedním ze způsobů, jak dosáhnout doporučených 150 minut týdenní fyzické aktivity, je dělat 30 minut 5 dní v týdnu.

Všichni dospělí by také měli přerušit dlouhé sezení lehkou aktivitou.

Zdroj: NHS

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *