Příběh hrdiny druhé světové války se objevuje v knize, kterou napsal jeho syn

Baton Rouge, Los Angeles (AP) – Jste pěšák z druhé světové války. Váš velitel přichází na tajnou misi za nepřátelské linie. Musíte jít sami, a pokud vás chytí, Spojené státy se distancují od jakýchkoli znalostí o vás. Pokud jde o armádu, chybí vám. Pokud vás zabijí, vaše rodina nedostane žádné životní pojištění.

Vypadá to jako filmová zápletka. Ale přesně to byla otázka položená majoru Philipu Larimorovi v dubnu 1945.

Tajná mise, kterou přijal, vedla k záchraně některých slavných jmen. Jeho syn Walt po jeho smrti v roce 2003 nashromáždil svou podivnou vojenskou kariéru.


Jako většina mužů, kteří přežili bojiště druhé světové války, i Philip Larimor zanechal své válečné příběhy za sebou.

„Dozvěděli jsme se, že má ve své kanceláři sadu medailí,“ řekl Walt Larimor. „A měl spoustu obrázků generálů podepsaných jako „Bojujícímu muži“ nejlepšímu vojákovi, se kterým jsem kdy bojoval, ale nikdy o tom nemluvil.“

Až když byl Philip Larimor 50 let ženatý a jeho děti byly velké, začal mluvit o tom, co se tam stalo.

„Příběhy, upřímně řečeno, jsou neuvěřitelné. Příběhy o skocích na zadní část tanku, aby zachránili četu. Příběhy o ostřelovačích, kteří byli vystřeleni ze stromu 100 yardů daleko kulometem ráže 0,50,“ dodal Walt.

Walt musel zjistit víc, a tak se vrhl do otcova života.

„Bylo to zvíře, zlobivé a ubližující, takže ho matka a otec poslali do vojenské školy,“ vtipkoval Walt.

Philip vystudoval vojenskou akademii na pobřeží Mexického zálivu a šel do Officer Candidate School. Ke svým osmnáctým narozeninám byl povýšen na podporučíka – jako nejmladší poddůstojník všech dob v americké armádě.

READ  Ukrajinská raketa „zasáhla“ most mezi Rusy kontrolovaným Chersonem a Krymem

Odtud jsem se vydal do zákopů Anzio s 30. pěším plukem, 3. praporem.

„Šel tam kopnout Hitlera ze zadku,“ řekl. Za svobodu, svobodu, bitvu, válečníka a hrdinu. Tu první noc si uvědomil, že je tu pro své muže,“ vysvětlil Walt.

Philipovým úkolem bylo dodávat tyto muže do předních linií. Rozhovor s farmářem, se kterým se Phillip setkal, změnil způsob, jakým celá armáda převážela munici po zbytek války.

Farmář řekl, že tito mezci jsou chytřejší než kůň. Vědí, kde jsou doly, a budou se jim vyhýbat. Když světlice vybuchne, lehnou si a ochrání vaše muže a unesou víc než kterýkoli z vašich mužů,“ poznamenal Walt.

30. pěší divize osvobodila Řím na Sicílii a vyhnala nacisty z pohoří Vogézy.

Bojovalo se 513 dní nepřetržitě. Můj otec bojoval 413 z těch dnů. Psychiatři nám říkají, že když voják v první linii dosáhne dne 200, začnou ztrácet pochopení reality. řekl Walt.

Philip byl v boji zraněn sedmkrát.

„Dostal sedm fialových srdcí. Tři z nich odmítl, protože řekl, že rány nejsou dost velké,“ řekl Walt.

Filip neskončil. Rozhovor s italským farmářem ho přivedl na cestu tajné mise za nepřátelské linie.

„Tento tlustý malý kluk, který chtěl vyvinout perfektní závod, chtěl také vyvinout dokonalého koně pro dokonalý závod,“ dodal Walt.

Ideálním koněm se ukázal být lipicán hřebec. Byli běžní, v Československu je chovali Hitlerovi veterináři. Armáda požádala Filipa, aby potvrdil existenci koní a farmy. Pilot Philip vletěl na malý kousek země vysekaný z českého lesa.

„Měli hon na věž. Takže veterinář se s ním vsadil, že ho na honbě do věže neporazí. Příběh mého otce byl, že vyhrál hon na věž,“ řekl Walt.

READ  Předseda Poslanecké sněmovny ČR navštívil Tchaj-wan

Brzy po Philipově návratu generál George Patton autorizoval operaci Cowboy k záchraně posledních zbývajících Liebianů na světě.

Philip se vrátil ke své četě, když byl zastřelen ze zadní části tanku, když se snažil zachránit svůj tým před přepadením. Tato poslední rána ho stála pravou nohu. Po rehabilitaci ho armáda propustila.

Do té doby obdržel všechny armádní medaile za statečnost, s výjimkou medaile cti.

O těch medailích nikdy nemluvil. Nikdy o těchto bojích nemluvil a mnoho mužů bylo takových. Bojovali za svobodu. Bojovali za svobodu, ale když se vrátili domů, chtěli žít život,“ vysvětlil Walt.

To Philip dělal až do roku 2003. S manželkou vychovali čtyři děti. Vložil do mapy katedru kartografie LSU a získal si reputaci produkcí vysoce kvalitních map a grafiky.

Vše o jeho nejneobvyklejších službách beletrie si můžete přečíst v knize jeho syna Walta Na první světlo: Skutečný příběh hrdiny z druhé světové války, jeho statečnosti a úžasného koně.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *