Cizinci parťáci v Národním divadle Brno v červnu – Brněnský deník

Národní divadlo Brno (NdB) má na měsíc červen nabitý program operních, baletních a divadelních inscenací. Zdroj obrázků: Ctibor Bachratý

Brno 2. června (BD) – Možná jste na plakátech a reklamách o Brně viděli mrzutý obličej, jak na vás zírá tmavýma očima, agresivně se předklání, s potetovaným tělem a černým oblečením, které vypadá jako muž určený k podnikání.

Slavnou tragédii Williama Shakesepeara uvede v Janáčkově divadle režisér Martin Glaser. Obrazový kredit: Marek Olberzymek

Nejedná se o klasický operní obraz.

Othello je však hrdinou slavné tragédie Williama Shakespeara a slavné operní adaptace Giuseppe Verdiho. Opera o čtyřech dějstvích se do brněnského divadla vrací po více než třech desetiletích, aby prozkoumala rozdíly a předsudky společnosti, soustřeďuje se kolem Othella, jeho ženy Desdemony a zrádného Jaga.

Dílo bylo poprvé uvedeno v Miláně v roce 1887. V Janáčkově divadle je uvedl Martin Glaser s nahrávkou Roberta Kruczyka. Premiéru bude mít 17. června, zpívá se v původním italském znění s českými, anglickými a německými titulky.

Další představení jsou 19., 21. a 28. června.

klikněte tady Pro více informací.

Opera pod hvězdnou oblohou

Opera je skvělá v krásných divadlech, ale mohlo by to být lepší venku, když je středoevropské místo a letní večer. Jak popisuje Opera NdB svou každoroční letní sérii: je to nejlepší opera pod hvězdným nebem.

Na náměstí Špilberk se letos v létě odehrají čtyři opery: Elixír lásky / Nápoj lásky (Napoj Lasky 30. června, La Bohème 2. července, Tosca 27. srpna, Lazebnik Sevillsky 28. srpna Mikulovské divadlo uvede 30. srpna La Traviatu a 31. srpna Carmen.

balet

Téměř 50 let a asi 350 představení byla v Brně uváděna jako balet Sněhurka – velmi oblíbená pohádka o krásné Sněhurce, její zlé maceše a jejích sedmi trpaslících.

READ  Ministr: Polsko zvažuje omezení COVID-19 na českých a slovenských hranicích

Návrat v červnu, s představeními vhodnými pro děti, 10., 11., 20. a 27. června. Představení 20. června bude 350 v Brně.

klikněte tady Pro více informací.

Tento fantasy balet bude uveden čtyřikrát v Janáčkově divadle a třetí představení bude 350 v Brně. Zdroj obrázků: Ctibor Bachratý

Hrát si

V červnu se od NdB nehrají žádné hry v anglickém jazyce, ale pokud rozumíte trochu česky a máte sklony ke skandálům (a sadismu), mohla by být Quills (Pera Markyze de Sade) kulturním večerem k zamyšlení.

Tato verze příběhu, která se noří do témat svobody, cenzury a lidské nezranitelnosti, sleduje závěrečnou fázi života markýze de Sade, kdy byl uvězněn v Charentonském azylu, přesto pokračuje v obsesivním psaní. Je založen na stejnojmenném filmu.

Hra bude uvedena jednou měsíčně od soboty 4. června v Mahinově divadle.

klikněte tady Úplný program, informace o vstupenkách a další podrobnosti najdete na anglické webové stránce NdB.

https://brnodaily.com/2022/06/02/events-in-brno/othello-snow-white-marquis-de-sade-strange-bedfellows-at-the-brno-national-theatre-in-june/https://brnodaily.com/wp-content/uploads/2022/06/SNEHURKA-fotocCtibor-Bachraty-01-8-scaled-1-1024×683.jpeghttps://brnodaily.com/wp-content/uploads/2022/06/SNEHURKA-fotocCtibor-Bachraty-01-8-scaled-1-150×100.jpegBruno ZalobelBrnoAkce v BrněBalet, Brno, Kultura, Akce v Brně, NdB, Zprávy, HrajNárodní divadlo Brno (NdB) má na měsíc červen nabitý program operních, baletních a divadelních inscenací. Obrazový kredit: Ctibor Bachratý Brno, 2. června (BD) – Možná jste viděli na plakátech a reklamách po Brně zamračený pohled, jak na vás zírá tmavýma očima, silně se naklání dopředu, s…

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *