WTA Roundup: Barbora Krejčíková postoupila do českého finále

Domácí Barbora Krejčíková se v nedělním finále na Agel Open v Ostravě utká s nejlepší nasazenou Polkou Ikou Swidekovou.

Nenasazená Krejčíková porazila v sobotním semifinále Kazachstánku Elinu Rybakinaovou 3:6, 7:6 (4), 6:4. Navzdory 17 es Rybakiny se Krejčíková stala první českou hráčkou, která se dostala do finále v tříleté historii turnaje.

Svitek vyhrál zápas nad Ruskou Jekatěrinou Alexandrovovou 7:6 (5), 2:6, 6:4 za dvě hodiny a 38 minut. Svidek v rozhodující sadě převzal kontrolu tím, že v sedmé hře prolomil podání Alexandrovové.

Jasmine Open Monastir

Francouzka Alice Garnetová, třetí nasazená, postoupila do svého prvního finále výhrou 6:4, 6:3 nad Ruskou Veronikou Gudermedovou v Tunisku.

Garnettová celý týden neztratila ani set a hledá svůj první titul od roku 2018. Využila 50 nevynucených chyb Gutermedové.

Soupeřka Garnettové v neděli, pátá nasazená Elise Mertensová z Belgie, dosáhla svého prvního finále sezóny výhrou 6:4 a 6:0 nad Američankou Claire Liuovou. Mertens v 72. minutě proměnil všech pět svých brejkbolů.